9 dôvodov prečo zvoliť kamienkový koberec do kúpeľne

30. 11. -0001 | Obecné

Tradičný český kamienkový koberec TopStone vyniká variabilitou použitia. Povrch sa uplatní ako
v exteriéroch, tak aj v interiéroch. Mimoriadne vhodný je do kúpeľní. A pravé v dnešnom blogu predstavíme 9 dôvodov prečo umiestniť kamienkový koberec TopStone do kúpeľne.

Bezšpárový povrch – Prednosťou kamienkového koberca TopStone je rovný povrch bez špár. Pri klasickej keramickej dlažby sú práve špáry miestom, kde najdlhšie zostává vlhkosť, zachytáva sa špina a tvoria sa plesne. Kamenný koberec ale tvorí jeden súvislý povrch, na ktorom nečistoty ani plesne nemajú šancu.

Príjemný na dotyk – Riečne kamienky spojené ekologicky a zdravotne nezávadným živicovým spojivom sú veľmi príjemné na dotyk. Podlaha TopStone na rozdiel od keramickej dlažby nechladí. Štruktúrovaný povrch zároveň stimuluje senzorické body chodidiel.

Vodeodolný povrch – S uzavretou štruktúrou TopStone Clear je kamienkový koberec úplne vodeodolný, rovnako ako keramická dlažba. Vďaka tomu sa dá kamienkový koberec aplikovať nielen ako kúpeľňová podlaha, ale taktiež do sprchových kútov či okolo vnútorných bazénov.

Vhodný pre podlahové kúrenie – Kamienkový koberec je skvelým tepelným vodičom s dlhou akumulačnou schopnosťou. Povrch je preto vhodný pre podlahové kúrenie, ktoré sa dá napríklad inštalovať pod kamienkový koberec v sprchovom kúte.

Luxusný design – Prírodný povrch tvorený malými riečnymi kamienkami alebo mramorovými kamienkami vyniká svojím jedinečným a luxusným vzhľadom, ktorý Vás každým dňom neprestane prekvapovať. Každá návšteva, ktorá vstúpi do Vašej kúpeľne, bude uchvátená krásou a harmóniou kamienkového koberca TopStone.

Jednoduchá tvarovateľnosť – Pri pokládke kamienkového koberca nemusíte riešiť žiadne vymeriavanie a rezanie. Povrch sa behom pokládky dokonale prispôsobí. Každý sebemenší detail
a zákutie preto materiálom TopStone bez problémov zakryjete.

Vhodný na steny – Kamienkový koberec TopStone nie je iba na steny. So systémem TopWall sa dá kamienkový koberec aplikovať taktiež na steny sprchových kútov alebo ako obloženie vaní.

Pokládku zvládnete sami – Šikovný majster vďaka prehľadnému videonávodu zvládne pokládku sám. A pokiaľ sa na pokládku kamienkového koberca necítite, radi Vám odporučíme profesionálnych pokladačov.