Ako vyrobiť mobilnú zástenu pre optické rozdelenie interiéru

29. 3. 2016 | Obecné

Riešite, ako opticky predeliť miestnosť pre vytvorenie domáceho pracovného kútu? Alebo potrebujete v garzónke vkusne oddeliť spaciu časť od obývacieho priestoru? Jednoducho oddeliť priestor pomocou zásteny. Poradíme, ako si praktickú zástenu vyrobiť.

Pre optické rozdelenie obývacej miestnosti od jedálne alebo vytvorenie súkromných zákutí existuje veľa druhov riešení. Vyberať sa dá z mobilných paravánov, posuvných japonských stien, prevádzkových záclon alebo drevených zástien. Svoje predelenie si ale môžete taktiež vyrobiť.

Praktická mobilná zástena

Pokiaľ si neprajete rovno oddelovať celú miestnosť od podlahy až k stropu, môžete si vyrobiť praktickú zástenu, ktorá bude meter vysoká a široká 1,5 m. Pre predstavu sa bude rozprávať o drevenej konštrukcií v tvare kvádra. Táto zástena nielen rozdelí priestor, ale zároveň poslúži ako odkládací priestor.

Postup

Potrebovať budete drevené OSB desky, nábytkárské L profily, závrtky, malé klince.

Dosky si nechajte narezať na vami zvolené rozmery. V našom prípade 2 ks - 150 x 100 cm (predná a zadná stena), 1 ks – 20 x 150 cm (vrch priečky), 2 ks – 20 x100 cm (boky).
Pomocou OSB dosiek, L profilov a závrtov vytvorte jednoduchú konštrukciu. K sebe prišróbujte prednú časť, boky a zadnú časť.
Vrchnú časť vzniknutej konštrukcie zakryte vrchnou doskou 20 x 150 cm a pribite klince.
Konštrukciu môžete ľubovoľne natrieť vodou riediteľnými farbami, polepiť tapetami alebo obložiť stenovým kamenným systémom TopStone TopWall.

S trochou šikovnosti si v ľubovoľných rozmeroch zostavíte drevenú oddeľovaciu priečku, ktorej vrchná časť poslúži ako odkladací priestor. Do prednej i zadnej časti naviac môžete umiestniť poličky, čím vytvoríte ďalšie odkladacie miesto.

Priečka je zároveň ľahká. Jednoducho ju môžete presúvať z miesta na miesto. Pre lepšiu mobilitu je ju možné taktiež vybaviť kolieskami.

Tip:

Vzhľad vyrobenej drevenej zásteny vylepšíte aplikáciou kamenného povrchu TopStone TopWall. Tým vytvoríte štýlovou kamennou zástenu bez zložitých stavebných prác.