Akú zvoliť podlahu pre automobilový prístrešok?

19. 5. 2015 | Obecné

Akú zvoliť podlahu pre automobilový prístrešok?

Podľa štatistík za prácou dochádza viac než polovica Čechov automobilom. A práve automobilov na našich cestách čím ďalej viac pribúda. Garážového státia je však nedostatok. Preto sa ponúka otázka, ako pri parkovaní auto ochrániť pred dažďom, snehom alebo ničivým prívalom ľadových krúpov.

Praktický prístrešok

Rýchlym a hlavne finančne nenáročným riešením je stavba parkovacieho státia, ktorá je krytá praktickým prístreškom. Týchto jednoduchých zastrešení pre automobily je možné u rodinných domov, ale taktiež vidieckych chát vidieť čím ďalej viac.

Prístrešok síce plnohodnotne nenahradí garážové státie, ale významne automobil ochráni pred nevhodným počasím.

Ako vybrať kvalitnú podlahu?

K novému prístrešku patrí taktiež kvalitná podlaha. Jej výber ale veľa ľudí podceňuje. Hlavným kritériom výberu by mali byť jej úžitkové vlastnosti. Podlaha pre automobilové státie by mala byť pevná, mrazuvzdorná, vodepriepustná a odolná voči olejom i soliam.

Častým problém zlého výberu podlahovej krytiny je pomerne rýchle opotrebenie podlahy. Z automobilov, i keď by sa to stávať nemalo, občas kapnú prevádzkové kvapaliny, v zime naopak na podlahu steká z podbehov auta sneh so soľou. A tak po pár mesiacoch je napríklad zámková dlažba alebo betónový povrch poškodený najrôznejšími fľakmi a nečistotami.

Výbornými vlastnostmi vyniká kamienková podlaha TopStone, ktorá je vhodná i pre automobilové prístrešky. Kamienkový povrch je vodepriepustný, takže nemusíte povrch nijako špárovať. Voda stekajúca z automobilu sa prirodzene vsiakne do podložia. Kamenný koberec TopStone je taktiež odolný voči soliam a znečišteniu od prípadných olejov, jednoducho odstraníte vysokotlakovým čističom. Viac informácií o vlastnostiach exteriérového kamenného koberca sa dozviete tu.