Aký materiál zvoliť na stenu za kuchynskou linkou?

30. 11. -0001 | Obecné

Pri zariaďovaní novej kuchyne alebo jej rekonštrukcie je nutné myslieť na to, ako vyplniť priestor medzi kuchynskou doskou a hornými skrinkami.

Stena za kuchynskou linkou musí byť odolná voči znečisteniu od olejov, výparom z varenia a taktiež škvrnám. S tým sa spája nenáročná údržba a jednoduché čistenie. Zároveň musí byť povrch v okolí sporáka odolný voči zvýšenej teplote a taktiež voči zvýšenej vlhkosti v okolí dresu.

Aké sú možnosti materiálov?

Laminátová doska – Použitím rovnakého vzoru v ktorom je kuchynská doska alebo korpus skriniek dôjde k splynutiu linky so stenou, ktorá nemusí každému vyhovovať. Povrch sa ľahko udržuje, ale horšie odoláva zvýšenej teplote a je náročnejší na realizáciu a presné vymeranie.

Keramické obkladačky – Najbežnejšie používaný materiál, ľahko sa čistí, odolá vysokej teplote aj vlhkosti. Určitou nevýhodou sú špáry medzi obkladmi a realizácia ktorá vyžaduje zručnosť.

Umelý / prírodný kameň – Na pohľad príjemný materiál, bohužiaľ z praktického hľadiska úplne nevhodný. Obklady z umelého či prírodného kameňa sa zle udržujú. Na obložení zostáva prach, mastnota a nečistoty.

Grafosklo – Moderný materiál, ktorý umožňuje realizovať ľubovolné vzory a obrázky. Ľahko sa udržuje, ale jeho nevýhodou je vyššia cena a náročná inštalácia.

Kamenný koberec TopWall – Riečne kamienky spojené živicou vytvárajú nezameniteľný design. Povrch je bezšpárový, ľahko čistiteľný a odolný voči mastnote a vlhkosti. Výhodou je rýchla a nenáročná inštalácia a dostupná cena materiálu.

Praktická a pritom designová kamienková stena TopStone

Kamienková stena TopStone TopWall vyniká čistými líniami, vysokou estetickosťou a nadčasovým designom. Zároveň sú kamienkové steny praktické. Disponujú vysokou mechanickou odolnosťou a jednoducho sa čistia.

Unikátna technológia na steny v podobe kamienkového koberca TopWall nahradzuje klasické obklady. Materiál je vhodný pre všetky druhy povrchov vo vnútornom aj vonkajšom prostredí. Základ tvoria riečne alebo mramorové kamienky, ktoré sú zmiešané s epoxidovým spojivom.

Výhodou je jednoduchá inštalácia, ktorú zvládnete svojpomocne. Pripravená zmes TopWall sa nanáša na stenu kovovým hladítkom. Pri jej realizácii nemusíte pri vypínačoch a elektrických zásuvkách zložito vymeriavať a orezávať otvory ako tomu býva pri obkladoch. TopWall sa dá jednoducho tvarovať a nanášať, kam je potreba.