Bezbariérové rampy s kamenným kobercom TopStone

30. 11. -0001 | Obecné

Aký ťažký môže byť život s bariérami si veľa zdravých ľudí ani nevie predstaviť. Pre vozičkára však môže byť aj úplne bežná cesta do obchodu, kina alebo na úrad nočnou morou. Na svojej ceste musí zdolať veľa prekážok, schodov a terénnych nerovností, ktoré nie vždy disponujú bezbariérovým prístupom.

Povinný bezbariérový prístup pre verejné budovy

Situácia sa však postupne zlepšuje. Platnou legislatívou je bezbariérový prístup požadovaný u novostavieb a väčšiny zrekonštruovaných verejných budov. Požiadavky bezbariérového prístupu stanovuje aj vyhláška. Bezbariérovým prístupom je nutné zabezpečiť prístupové cesty do nemocníc, úradov, škôl, kultúrnych zariadení, autobusových a vlakových staníc a ďalších verejných budov.

Protišmykový TopStone na nájazdové plošiny

Jednou z najpoužívanejších variant bezbariérového vstupu sú nájazdové rampy, výťahy a plošiny. Inštalácia plošín a výťahov je nákladná, preto v miestach kde to okolitý terén umožňuje sú vybudované nájazdové rampy.Málokto však vie, že nájazdová rampa nemusí byť iba kovová či betónová ale môže byť aj štýlová a môže ladiť s blízkou zástavbou. Kamenný koberec TopStone je totiž protišmykový a plne drenážny, takže v zime nenamŕza a nešmýka. Pre zvýšenú protišmykovosť sa dá naviac použiť špeciálne protišmykové plnivo TopStop. Toto plnivo obsahuje špeciálny vsyp s malými guľatými zrnkami, ktoré zvyšujú adhéziu. Plnivo je vhodné pre exteriérové použitie. Plnivo TopStop sa jednoducho aplikuje vhodením na už položený kamenný koberec alebo aplikáciu s revitalizačným náterom TopVital.

Bezbariérové prístupy pre handicapovaných tak môžu mať moderný a pekný vzhľad s výbornými úžitkovými a protišmykovými vlastnosťami.