Boj s alergiou na prach. Koberec nahraďte podlahou TopStone

1. 2. 2016 | Obecné

Prach v domácnosti je nepríjemný nielen pri upratovaní, ale hlavne pre alergikov. Ak upratujete stále dookola a prachu sa nemôžete efektívne zbaviť, tak pristúpte k radikálnemu riešeniu. Odstránením kobercov významne obmedzíte usadzovanie prachových častíc a roztočov.

Pokiaľ trpia alergiou na prach Vaše deti alebo partner, tak určite dobre viete ako sa trápia. Zápal spojoviek, sopeľ, ekzémy a zhoršené dýchanie je na dennom poriadku. A to aj napriek tomu, že neustále upratujete.

Alergiu na bytový prach spôsobujú roztočové alergény obsiahnuté vo fekáliách roztočov, ktoré sa šíria vzduchom a zostávajú takmer na všetkom. Na nábytku, textíliách, v kobercoch alebo v matracoch. Aby ste Vašim najbližším spríjemnili život, tak je nutné zbaviť sa najväčších zdrojov alergénov.

Obmedzte zdroje prachu

K najväčším zdrojom, kde najviac zostáva prach a roztoče sú koberce, sedačky, záclony, deky, vankúše, závesy a ďalší bytový textil. V záclonách a poťahoch výrazne prašnosť znížite častým praním. Bohužiaľ o kobercoch sa to hovoriť nedá.

Vysávaním kobercov sa totiž míňa účinok a celú situáciu len zhoršuje. Uvádza sa, že vysávače so starým prachovým filtrom sa späť do vzduchu vracia 15 % aj viacej prachových častíc. Riešením je buď investícia do kvalitného vysávača, alebo odstránenie kobercov.

Antialergické kamenné koberce TopStone

Absenciu kobercov, predovšetkým pokiaľ pokrývali celú miestnosť, môžete nahradiť kamienkovým kobercom TopStone. Pre alergikov je ideálna uzavretá štruktúra TopStone Hard, ktorá podobne ako keramická dlažba nezachytáva prach.

Výhodou kamienkového koberca TopStone je jednoduchá údržba vytretím vlhkou handrou a bezšpárový povrch. Podlaha je naviac príjemná na dotyk, je zdravotne nezávadná a zmes živice s prírodnými kamienkami nie je studená, ideálna v kombinácii s podlahovým kúrením.

Kamienkové koberce TopStone pomôžu vytvoriť designovo krásny a zdravý domov.