Čím obložiť kúpeľňu? Keramickým obkladom alebo kamienkovým kobercom?

30. 11. -0001 | TopWall

Plánujete rekonštrukciu kúpeľne a stojíte pred rozhodnutím, či zvoliť klasický keramický obklad alebo moderný kamienkový koberec? Viete, že s použitím kamienkového koberca si významne ušetríte prácu, skrátite dobu realizácie a naviac kúpeľňu premeníte v nádherný klenot bytu? Ponúkame tri dôvody, v ktorých kamienkový koberec TopStone predčí obklady.

1. Odpadá nutnosť sekania pôvodných obkladov a omietky

Keramické obklady: Pokiaľ budete chcieť kúpeľňu obložiť keramickými obkladmi, počítajte s náročným sekaním pôvodných obkladov. Len odstránením starých obkladov ale búracie práce nekončia. Podľa stavu omietky je väčšinou nutné tiež odstrániť pôvodnú omietku.

Kamenný koberec TopWall: Naproti tomu kamenný koberec TopStone možno nanášať na akýkoľvek povrch vrátane betónu, dreva či dlažby. Stenový systém TopWall je preto vhodný k aplikácii priamo na pôvodný obklad. Vďaka tomu nemusíte búrať pôvodný obklad a ušetríte si veľa práce. Rekonštrukcia sa naviac zaobíde bez väčšieho neporiadku.

2. Nemusíte počítať spotrebu obkladov

Keramické obklady: Skôr ako sa začne obkladať, je nutné dobré si rozvrhnúť spotrebu obkladov. Najčastejšie sa rozpočet materiálu prevádza náčrtom vrátane návrhu presného rozmiestnenia. Celý rozpočet je náročný predovšetkým na čas a tiež zručnosť, ako správne navrhnúť rozmiestnenie obkladov.

Kamenný koberec TopWall: U kamenného koberca stačí len vedieť orientačnú veľkosť plochy. Ničím iným sa nemusíte zaoberať. Podľa plochy len prispôsobíte množstvo odobraného materiálu. Celý rozpočet spotreby materiálu vrátane nákladov na prácu je veľmi jednoduchý a nenáročný.

3. S kamenným kobercom zhotovíte i náročné detaily

Keramické obklady: Prácu s obkladom komplikujú otvory na zásuvky, kúrenie a ďalšie špecifiká, u ktorých je nutné obklady rezať. Pritom veľmi záleží na šikovnosti a skúsenostiach obkladača.

Kamenný koberec TopWall: Jednou z mnoha predností kamenného koberce TopStone je výborná tvarovateľnosť. U stenového systému sa nestretávate so žiadnym rezaním a zložitým meraním. Materiál jednoducho nanesiete a vytvarujete presne podľa vašich potrieb. Vďaka tomu možno s kamenným kobercom vytvárať zaoblené hrany, dômyselné prechody a náročné detaily.

Viac informácií o spotrebe, cene i vlastnostiach kamenného koberca TopStone sa dozviete na stránke užitočné informácie.