Dizajnové podlahy, ktoré zvládne úplne každý

20. 10. 2015 | Obecné

Rozmerné podlahy v administratívnych budovách, na chodbách alebo v pivniciach môžu pôsobiť fádne a nevýrazne. Pokiaľ už vás nebavia všedné šedé podlahy, dajte im navždy zbohom. S epoxidovou stierkou TopStone EP11 totiž vytvoríte originálne dizajnové podlahy, ktoré vám bude každý závidieť.

Viacúčelový epoxidový náter

Farbu betonového, anhydritového či akéhokoľvek iného minerálneho podkladu jednoducho zmeníte s viaceúčelovou epoxidovou hmotou TopStone EP11.

Materiál EP11 slúži k finálnej farebnej povrchovej úprave podláh. Využiť ho je možné ako liatú hladkú stierku určenú do výrobných hál a skladov alebo do budov úradov, škôl a nemocníc. Zároveň sa dá epoxidová hmotu EP11 použiť ako hladký epoxidový náter do pivníc, technických miestnosti, garáži a kotolní.

Rozdiel medzi náterom a stierkou ovlivňuje množstvo aplikovanej hmoty na podlahu. Od toho sa odvíja taktiež odolnosť voči mechanickému zaťaženiu, ktorá je v prípade liatej stierky podstatne vyššia než u tenkovrstvého náteru. Záleží samozrejme na účele, akému podlaha bude slúžiť. Pokiaľ sa to netýka skladov a výrobných hál, je náter viac než dostačujúcí.

Neobmedzené farebné tónovanie

Úžasnou vlastnosťou epoxidovej hmoty TopStone EP11 je možnosť tónovánia náteru v ľubovoľnom farebnom odtiene zo vzorníka RAL. Ten mimochodom zahrňuje 213 farebných odtieňov.

Miesto šedej podlahy, tak len jednoduchým premiešaním farby vytvoríte žltú, červenú alebo napríklad zelenú podlahu. Vďaka farebným kombináciám sa dajú vytvárať farebné kontrasty i postupne farebné prechody. Obľúbenou technikou je taktiež vzorovnanie podlahy, kedy do už naneseného náteru alebo stierky vlejete epoxidovú stierku TopStone EP11 rozdielnej farby. Týmto môžete vytvárať abstraktné krivky a najrôznějšie machule.

To naviac nie je všetko. Vodorovnými alebo oblúkovými ťahmi hladítka farby do seba ľahko premiešate a docielite jedinečného a dizajnového vzhľadu plynulých farebných prechodov. Rovnakou technikou sa dá vytvoriť taktiež tzv. „mramorovanie“ podlahy.

Takto upravené dizajnové podlahy preto nie sú vhodné len do garáží a technických miestností, ale taktiež do výtvarných ateliérov a obytných i komerčných priestorov.

Jednoduchá aplikácia

K vytvoreniu farebne štrukturovaného náteru naviac nepotrebujete žiadnu špecializovanú firmu. Postup je tak jednoduchý, že ho behom pár hodín zvládne každý laik.

Postup v 3 krokoch:

1. Očistiť povrch od nečistôt a nesúrodých celkov.

2. Penetrovať povrch prípravkom TopStone EP01 alebo TopStone EP02, prípadne variantami EKO.

3. Zmiešať obidve zložky epoxidovej stierky TopStone EP11 podľa návodu (zložka A je už zafarbená požadovaným odtieňom RAL)

Takto jednoducho môžete renovovať vaše staré podlahy. Po aplikácií je náter pochôdzí po 24 hodinách a plne zaťažiteľný po 7 dňoch.

TopStone EP11 TopStone EP11 kreativní podlaha TopStone EP11 TopStone EP11