Doprajte záhrade nový kabát: 5 tipov na jarné úpravy

12. 4. 2018

Privítajte jar premenou záhrady. Doprajte jej drobnú renováciu a vdýchnite nový život. Inšpirujte sa piatimi tipmi, ako s kamenným kobercom Topstone príjemne premenite záhradu. Sami zistíte, že záhrada ožije a spoločne s rozkvitnutou vegetáciou vám bude prinášáť samú radosť.

 

1. Vybudujte záhradné chodníky

Skracujete si chôdzu k záhonom, kompostom alebo ku garáži cez trávnik? Tak určite rozpoznávate vyšlapané chodníčky. Naviac po daždi sa cestičky premenia v blatisté kaluže. Neničte ďalej trávnik, miesto toho využite systém pre nespevnené povrchy Topstone a vytvorte prírodný záhradný chodník, ktorý sa bude vynímať ako okolo budov, tak i naprieč okrasnej i úžitkovej záhrady.

2. Renovujte povrch okolo bazénu

Máte na záhrade vonkajší bazén? Tak si dajte pozor na povrch v jeho okolí. Bežne keramická dlažba totiž nebezpečne šmýka a je najčastejšou príčinou pošmyknutia a nebezpečných zranení. Šmykľavú dlažbu je možné jednoducho nahradiť kamenným kobercom Topstone, ktorého povrch je vodepriepustný a vďaka tomu sa na ňom nevytvárajú nebezpečné kaluže. Kamenný koberec je zároveň protišmykový a príjemný na bosú nohu. Zároveň nemusíte mať strach, že by letné lúče kamenný koberec príliš rozpálili. Nepríjemné rozpálenie obmedzuje živicové spojivo, ktoré je hygienické, zdravotne nezávadné, neobsahuje toxické nonylfenoly a neškodí prírode ani vodným zdrojom.

3. Nebojte se stavby terasy či altánku

Nemôžete sa už dočkať, až si vychutnáte slnečné lúče na terase alebo kľudné posedenie s knižkou v záhradnom altánku? Nech už sa rozhodnete pre rekonštrukciu či stavbu záhradného altánku alebo terasy, nezabúdajte na výber správnej podlahy. Myslíte predovšetkým na mechanickú i chemickú odolnosť, dlhú životnosť i flexibilitu pokládky. Všetko dokonale splňuje kamenný koberec Topstone, ktorý naviac pridáva veľké množstvo farebných kombinácií v jedinečných prírodných odtieňoch.


 

4. Upravte priestranstvo pred domom

Záhradu je nutné vnímať vo svojom širšom koncepte. Dôležité je nielen to, čo sa skrýva za domom, ale taktiež vzhľad pred domom. Pýchou každého domu je upravené priestranstvo, vchod i príjazdová cesta. Ak vchod domu, prístupový chodník alebo príjazdová cesta má už svoje najlepšie roky za sebou, zvoľte vonkajšie kamenné koberce TopStone, s ktorými urobíte nenáročnou renováciu. Nový povrch naviac vydrží pevný, celistvý a stále krásný po dlhé roky.


 

5. Opravte plotové podmurovky

Uberá na kráse vašej záhrady a napokon celému plotu stará betonová podmurovka, ktorá je ošarpaná a s defektami? Nastáva najlepší čas na jej renováciu. Vonkajší kamenný koberec je vhodný i pre zvislé plochy. Dokonale tak premení staré plotové podmurovky i betonové stĺpiky k nespoznaniu. Prečítajte si článok ako na renováciu betónovej podmurovky.

nezpevněná plocha TopStone okolí bazénu TopStone Okolí domu TopStone

podezdivka TopStone

Napište nám!
Prehlasujem, že som sa zoznámil so zásadami spracovania osobných údajov chcem formulár odoslať.
Viac informácií tu: Ochrana osobných údajov