Farbou tohtoročného roku budú medené odtiene

8. 3. 2017 | Trendy

 

Neviete v akom štýle zariadiť byt, aby spĺňal súčasné trendy? Poradíme Vám. V tomto roku budú stále dominovať prírodné materiály a s nimi spojené farebné odtiene. K nim sa pridávajú industriálne prvky a kovové materiály.

  A práve jedným z tohtoročných trendy materiálov je meď a farby ladené do medených tónov. Pravá meď má unikátnu vlastnosť, že behom rokov mení svoje odtiene. A tým dodává bytu punc pravého industrialismu.

Nech už sa jedná o rýdzo medené doplnky alebo farebné imitácie, pôsobia medené tóny teplým dojmom a skvelo ladia s prírodnými materiálmi. Zvlášť s drevom a kameňmi. Pre inšpiráciu ponúkame netradičné vylepšenie bytu v podaní Angličana Matta Gilese.

Dlažbu nahradila mozaika z mincí

Mladý Angličan Matt Giles stál pred výberom novej podlahy do svojej kuchyne. S novým linoleom nebol spokojný, a preto ho strhol a začal hľadať vhodné alternatívy. Jedno však bolo jasné, nechcel do kuchyne drevenú ani plávajúcu podlahu a už vôbec nie koberec.

Po dôkladnom zvážení sa rozhodol pre netradičné riešenie. Tým je originálna mozaika vytvorená z 27 tisíc mincí. Presnejšie jednopencových medených mincí.

Matt Giles najskôr vyrovnal podlahu nivelačnou stierkou, farebne natónoval podklad a potom jednotlivé mince kus po kuse prilepil. Finálnu vrstvu vytvoril zaliatím mozaiky epoxidovou živicou. Výsledok je fantastický! Presvedčiť sa môžete v článku, ktorý publikovali Novinky.cz.

Medené odtiene TopStone

Aby ste podlahám alebo stenám dodali jedinečné medené tóny, nemusíte priamo skladať mozaiku z mincí. Medené odtiene totiž nájdete i medzi kamennými kobercami TopStone.

Do medených tónov ladia a prírodné materiály vhodne dopĺňajú mramorové kamienkyhttps://eshop.topstone.sk/kamienkovy-koberec-rosso-verona-interier.html 

Marrone Mogano a Rosso Verona. Veríme, že s kamennými kobercami sa i Vám podarí dychberúca premena Vašich domovov.