Farebné deliace pruhy u nespevnených plôch TopStone

31. 8. 2015 | Obecné

Farebné deliace pruhy u nespevnených plôch TopStone

Sortiment kamenných kobercov TopStone zahrňuje interiérové aj exteriérové podlahové systémy a taktiež špeciálny systém pre pokládku kamenných kobercov pre nespevnené vonkajšie plochy. Pre potreby optického oddelenia peších a cyklistických zón alebo vymedzenia parkovacích miest, sa dajú s kamennými kobercami jednoducho vytvárať deliace pruhy pomocou kontrastnej farby mramorových kamienkov.

Výhodou kamenných kobercov určených pre nespevnené plochy je rýchla pokládka priamo na zhutnené štrkové ložiská pri zachovaní všetkých charakteristických vlastností kamenných kobercov TopStone. Tými sú predovšetkým vodepriepustnosť, jednoduchá tvarovateľnosť, vysoká odolnosť voči poškodeniu, mrazuvzdornosť a dlhá životnosť. Naviac je systém kamenného koberca vrátane živicového spojiva úplne ekologicky nezávadný. Vďaka tomu je kamenný koberec vhodný pre pokládku v prírode aj v blízkosti vodných zdrojov.

Všestranné municipálne využitie

Systém kamenného koberce pre nespevnené podklady sa používa predovšetkým na výstavbu mestských chodníkov, turistických chodníčkov ale taktiež na spevnenie malých námestí alebo na nespevnené plochy okolo bytových rezidencií. Obzvlášť pri bytových domoch je možné z kamenného koberca zrealizovať parkoviská pre osobné autá.

Jednoduché vytváranie farebných vodiacich pruhov

Častým požiadavkám pri stavbách chodníkov, peších zón, parkovísk alebo cyklistických chodníčkov je farebné vymedzenie ohraničujúce okraje chodníkov, parkovacie miesta alebo pruhy pre chodcov a cyklistov. Mnohí sa mylne domnievajú, že farebné vodiace pruhy a ďalšie vymedzenie u kamenných kobercov sa nedá zrealizovať. To je ale omyl.

Kamenné koberce sú práve vhodné k realizácii farebne kontrastných okrajov či deliacich pruhov a nápisov. Pre vonkajšie použitie ponúkame 11 farebných prevedení mramorových kamienkov, ktoré výborne kontrastujú s všetkými riečnymi kamienkami.

Prakticky vzato môžete pri kamennom koberci Madeira vytvoriť oranžový pruh z mramorového kamienka Rosso Verona alebo hnedý pruh z kamienkov Marrone Mogano. Farebných kombinácií sa dá vytvoriť celá rada, vyberať môžete z odtieňov mramorových kamienkov z tejto ponuky.