Interiérová podlaha vhodná pre štvornohých miláčikov

10. 5. 2016 | Obecné

Domáci miláčikovia vedia dať podlahe i všetkému vybaveniu v byte pekne zabrať. Ostré drápky môžu niektoré podlahové krytiny poškriabať behom pár dní. Pri výbere interiérovej podlahy preto dbajte na jej vlastnosti. Základnými požiadavkami na podlahovú krytinu v domácnosti, v ktorej žije pes alebo mačka je predovšetkým vysoká mechanická odolnosť a rýchla údržba.

Ostrým drápkom nevyhovuje mäkká podlaha

Neustále behanie a brzdenie domácich zvierat je devastujúce predovšetkým pre mäkké podlahové krytiny. Obzvlášť v prípadoch, kedy sa podlaha šmýka, a zvieratká sú nútené zaberať drápkami. A práve ostré drápky mačiek i pobehajúcich psíkov dokážu napríklad drevennú podlahu poškodiť behom niekoľko dní.

AK chceme mať doma štvornohého priateľa, musíme vyberať tvrdé a mechanicky odolné podlahové krytiny, medzi ktoré patrí keramická dlažba alebo kamenný koberec TopStone. Práve kamenný koberec TopStone je odolný voči poškriabaniu a zároveň sa nešmýka. Chôdza i behanie domácim zvieratám preto nerobí žiadny problém.

Jednoduchá čistiteľnosť od srsti i mláčiek

Nemenej dôležitou vlastnosťou je rýchla čistiteľnosť. Padajúce chĺpky, mláčky od šteniatok a ďalšie znečistenia sa nesmú na povrchu podlahovej krytiny zachytávať či priamo vsakovať. Na rozdiel od plávajúcich podláh je kamenný koberec TopStone bez špár. Vďaka nepriepustnej úprave s TopGel preto nehrozí vsakovanie nečistôt do podlahovej krytiny. Všetky mokré nečistoty preto jednoducho zotriete hadrou alebo mopom.

S chlpmi zo srsti si jednoducho poradíte ako samotným vytretím, tak i bežným vysatím. K vysávaniu naviac nepotrebujete žiadny extra výkonný vysávač. Na kamennom koberci TopStone sa totiž na rozdiel od tkaných kobercov srsť nezachytáva.