Japonská umelkyňa vyrába lampičky z pečiva. Pri práci používa epoxidovou živicu

31. 5. 2018

Pred niekoľkými mesiacmi uviedla spoločnost TopStone na trh křištálovú živicu CrystalArt, ktorá je vhodná pro domácu výrobu šperkov, ťažítok a mnoho ďalších umeleckých predmetov. Číra epoxidová živica sa napríklad používa k výrobe originálnych svietidiel z pečiva, které ovládly bytový design Maison at Object.

Neuveríte, kam až môže zájsť bytový design. Bývalá japonská pekárka Yukiko Morita predstavila na festivale bytového designu Maison at Object netradičné svietidlá, ktoré neboli vyrobené z obvyklých materiálov. Rozžiarili totiž bagety, croissanty, donutky alebo chleba. Áno, čítate správne, súčasná umeľkyňa Yukiko Morita vyrába lampičky z pečiva.

K výrobe svietidiel z pečiva se používá epoxidová živica

Zajíma Vás, ako svetlá z pečiva vznikajú? Základom je obľúbený druh pečiva, z ktorého Yukiko Morita vydlabe a odstráni vnútornú časť. Potom na pečivo nanesie vrstvu epoxidovej živice, ktorá pečivo zakonzervuje a zabráni plesniveniu. Nakoniec dovnútra umiestni LED diódy a nevyhnutnú elektroinštaláciu. Niektoré svietidlá sú napájané batériami, iné je nutné zapojiť do elektrickej siete. Skôr ako bola Yukiko Morita so svietidlami spokojná, vyrobila cez 300 prototypov.

Ak zrovna neplánujete vyrábať svietidlá z pečiva, môžete číru epoxidovú živicu CrystalArt použiť práve k výrobe a zaliatiu rôzných dekoratívnich predmetov.

   

Pôvodná fotografia: Instagram Yukiko Morita.

Napište nám!
Prehlasujem, že som sa zoznámil so zásadami spracovania osobných údajov chcem formulár odoslať.
Viac informácií tu: Ochrana osobných údajov