Kamenný koberec odolá mastnote z grilovania aj rozliatym nápojom

30. 11. -0001 | Obecné

http://www.topstone-sk.sk/blog/jarne-cistenie-kamienkovych-kobercov

Čas teplých letných večerov sa blíži a s nimi naplno vypukne grilovacia sezóna. Záhrady a terasy prevonia grilované mäso, ryby a ďalšie pochúťky. Lenže príjemný pocit a dobrá nálada z grilovania sa razom vytratí, keď zistíme, že gril na dlažbe zanechal škaredé mastné škvrny. Tieto hrôzy našťastie nemusíte zažívať s kamienkovým kobercom TopStone.

Určite to mnohí poznáte. Rozpálite gril, na rošt rozprestriete mäso a spokojne sa kocháte ako teplo dokáže mäso premeniť na lahodnú pochúťku. Sklamanie prichádza v momente, kedy zistíte, že grilovanie zanechalo niekoľko mastných škvŕn na záhradnej dlažbe.

Najviditeľnejšie sú mastné škvrny na zámkovej dlažbe a betónových dlaždiciach. Nech robíte čokoľvek, škvŕn sa už asi nezbavíte. Nepomáha voda, chemické čističe, ani ustavičné drhnutie ktorým maximálne škvrny ľahko zosvetlíte.

Mastné škvrny ani rozliate nápoje nie sú pre koberce TopStone problém

Našťastie tieto nehody sa nikdy nestanú kamienkovým kobercom TopStone. Zloženie kamienkového koberca, ktoré spočíva v riečnych kamienkoch alebo mramorových kamienkoch zmiešaných so živicovým spojivom je odolné voči olejom, soliam aj chemikáliám. živica riečne kamienky dokonale obalí a tým kamenivo chráni pred pôsobením cudzích látok.

Kamienkový koberec TopStone preto odolá aj naozaj veľkej grilovacej párty, po ktorej na povrchu koberce nezostanú žiadne škvrny od mastnoty, rozliateho vína alebo sladkých nápojov. V prípade zašpinenia kamienkového koberca stačí povrch vytrieť vlhkým mopom alebo umyť prúdom vody. Viac sa o jednoduchej údržbe kamienkového koberca TopStone dozviete v článku Jarné čistenie kamienkových kobercov.