Kuchyňa a kúpeľňa podľa Feng-Šuej

30. 11. -0001 | Obecné

Podľa čínskej filozofie - Feng-Šuej prináša do domu harmóniu a pozitívnu energiu.

Kuchyňa – spojenie živlov ohňa, vody a zeme

Kuchyňa je hneď po chodbe jednou z najdôležitejších miestností v dome. Keďže v nej pripravujeme jedlo, je považovaná za základný zdroj energie. Hlavným zdrojom tejto energie je šporák, ktorý zastupuje živel ohňa. Sporák podľa Feng-Šuej nie je vhodné umiestňovať oproti dverám, do stredového ostrovčeka alebo pod okno. Zároveň sa sporák musí umiestniť minimálne 50 cm od dresu, zástupcu vodného živlu. Ak budú tieto živly blízko seba, nebude v kuchyni vyrovnaná atmosféra.

V kuchyni dbáme na výber vhodnej podlahy, ktorá nesmie byť chladná a musí byť ľahko udržovaná. V tomto je vhodná kamienková podlaha TopStone s uzavretou štruktúrou TopStone Lock.

Jedáleň – miesto bohatstva a hojnosti

Jedáleň je spoločne s obývačkou centrum domova. Tu sa stretáva celá rodina pri obedoch a večerách. V jedálni je dôležitý dostatok priestoru, aby sme pri jedení nikoho nestrkali a nekopali. Rovnako tak je dôležitý čas a kľud, v ktorom si môžeme jedlo vychutnať. Feng-Šuej hovorí, že pokiaľ sa na jedálenskom stole zapáli sviečka, plameň ohňa dodá stravníkom energiu pre lepšie trávenie.

Aby sme na jedlo aj na ostatných stolovníkov dobre videli, umiestňuje sa hlavné svetlo nad stôl. Osvetlením sa podľa Feng-Šuej do miestnosti privádza hojnosť a bohatstvo.

Vodný priestor kúpeľne

Kúpeľňa je zástupcom vodného živlu, ktorý miestnosti vládne. Pre harmóniu energie vody je vhodné mať v kúpeľni aspoň jednu živú kvetinu, ktorá zastupuje zemský živel. Kúpeľňa by nemala byť umiestnená uprostred bytu. Feng-Šuej hovorí, že toto nevhodné umiestenie prehlbuje únavu a depresie. Vodný živel má tendenciu dostať sa na všetky miesta, preto volte vysoké obloženie stien sprchových kútov a vaní, aby nenavlhli steny. Rovnako tak je dôležitá podlaha, ktorá neprepúšťa vodu. S kamienkovým povrchom TopStone s uzavretou štruktúrou TopStone Clear zamedzíte priesakom vody a čo viac riečnymi kamienkami podporíte zemský živel, ktorého zástupca je pre pozitívnu energiu v kúpeľni dôležitý.