Moderné podlahové osvetlenie

30. 11. -0001 | Obecné

Podlahové osvetlenie je novým dizajnovým prvkom, ktorý si zatiaľ na slovenskom trhu hľadá svoje miesto. Na poli bytovej architektúry však predstavuje nový smer osvetlenia, ktorý sa uplatní v mnohých moderných domácnostiach. Osvetlenie podláh sa inštaluje predovšetkým pre navigačné a dekoračné účely. Navigačným účelom sa rozumie vytvorenie jednoduchého osvetlenia chodieb, schodíšť a vstupných priestorov. V domácom prostredí je podlahové osvetlenie vhodné napríklad pri nočných cestách na toaletu kedy nemusíte zasvietiť hlavné osvetlenie ktoré človeka nepríjemne oslní. Zároveň podlahové osvetlenie môže slúžiť pre dekoratívne zvýraznenie interiéru a podtrhuje jeho hrejivú a útulnú atmosféru.

Možnosti inštalácie osvetlenia

Kamienkový koberec TopStone oproti iným podlahám umožňuje pomerne ľahkú inštaláciu podlahového osvetlenia. K inštalácii osvetlenia sa dá napríklad využiť špeciálna listela TopStone pod ktorú sa umiestni pásik s LED svetlami. Druhým riešením s väčšou intenzitou svetla je zabudovanie bodových svetiel. Pred pokládkou podlahy TopStone nainštalujte elektrické plastové krabičky na miesta plánovaného rozmiestnenia svetiel. Po vytvrdnutí podlahy do krabičiek nainštalujte LED bodové svetlá. Pred pokládkou nezabudnite na správny vývod elektroinštalácie, ktorý konzultujte s Vašim revíznym elektrikárom. Prostredníctvom zmienených LED svetiel, ktoré disponujú širokou škálou odtieňov a teplôt farieb, sa dá docieliť zaujímavých svetelných efektov. Naviac oproti klasickej žiarovke sú LED žiarovky až o 95 % úspornejšie.

Vonkajšie osvetlenie

Rovnako ako v interiéri sa dá osvetlenie zabudovať do záhradných kamienkových kobercov popri chodníčkoch, príjazdových cestách, bazénov a terás. A pokiaľ nechcete realizovať zložitú elektroinštaláciu môžete k zabudovaniu záhradného osvetlenia využiť LED svetlá, ktoré sú napájané tužkovými batériami so solárnym nabíjaním. Pri zotmení sa svetlá automaticky rozsvietia a pri svitaní zhasnú. Cez deň sú batérie dobíjané solárnym článkom.