Modernizácia saunového sveta

30. 11. -0001 | Obecné

S prichádzajúcou jeseňou stúpa návštevnosť saunových centier, ktoré sú vhodné nie len pre posilnenie imunity, ale taktiež pre príjemnú relaxáciu a uvoľnenie po náročnom pracovnom týždni.

Aj keď nikdy nebudeme v saunovaní tak zbehlí ako vo Fínsku, aj tak sa aj u nás počet sáun postupne zvyšuje. Relaxačné saunové svety už nie sú iba prednosťou aquacentier, ale dopĺňajú ponúkané služby hotelov a rodinných penziónov.

Sprchám dodajú moderný vzhľad kamienkové steny

Saunovanie nie je iba o samotnej saune, ale taktiež o správnom procese odpočívania, ktoré zaberá približne 2/3 z celého saunovania. Sauna by mala blahodarne pôsobiť aj na naše zmyslové vnemy, je dôležité tomu prispôsobiť aj okolie.

Pozitívne pôsobia nie len vonné esencie, ktoré sa do sáun pridávajú, ale nemenej dôležitý je taktiež hmatový a vizuálny vnem. Vôbec nepôsobí dobre, keď z príjemne vyhriatej sauny vstúpite do klasických spŕch s bielymi a chladivými obkladmi.

Namiesto toho je prívetivejšie prostredie ktoré v sebe skĺbi prírodné a pritom moderné materiály doplnené tlmeným osvetlením, ktoré zachováva určitú intimitu. K vytvoreniu moderných sprchových kútov a okolia osviežovacích bazénikov je vhodný kamienkový stenový systém TopStone TopWall.

Stenový systém vyniká nie len luxusným designom, ale taktiež bezšpárovým povrchom, ktorý je jednoduchý na čistenie a odolný voči tvorbe plesní.

Odpočivárne s vyhrievanými kamennými lavicami

Pretože sú riečne kamienky veľmi príjemné na dotyk a nechladia, sú kamenné koberce a stenové systémy vhodné taktiež pre stavbu a modernizácie odpočivární.

Prednosťou stenového systému TopStone je skutočnosť, že nepotrebuje žiadne debnenie. Pritom je materiál jednoducho tvarovateľný. Vďaka tomu môžete v kombinácii s elektrickými vykurovacími roštmi vytvoriť vyhrievané steny a zákutia alebo vyhrievané kamenné lehátka či lavice, ktoré budú slúžiť pre dokonalý odpočinok.

Tip: V miestach trvale zaťažovaných vodou, akými sú sprchy, sa povrch kamienkovej steny uzatvára čírym epoxidovým gélom TopGel, ktorý vytvorí vodeodolný povrch. V odpočivárňach naopak môžete nechať otvorenú štruktúru podlahy, ktorá je príjemná na dotyk.

S unikátnou technológiou na steny a podlahy TopStone, sa dajú kamienkové koberce pokladať aj na starú dlažbu bez nutnosti búrania. Vďaka tomu nám radosť zo saunovania prináša modernizované saunové svety, v ktorých prírodné drevo doplňujú steny a podlahy z riečnych, mramorových alebo perleťových kamienkov..