Namiesto imitácií použite skutočný kameň

30. 11. -0001 | Obecné

Súčasné trendy bytovej architektúry udávajú smer prírodných materiálov a návratom ku koreňom. Bytoví dizajnéri kladú dôraz na jednoduchý a vzdušný štýl s množstvom prírodného svetla. Ruka v ruke s týmto trendom si výborne sedí drevo, hlina aj kameň.

Ľudia sa už dostatočne nabažili umelých materiálov v podobe plastov, gumy a najrôznejších imitácií a náhradiek. Podľa architektov ľudia pri zariaďovaní bytu preferujú kvalitné a prírodné materiály. Práve rokmi preverené tradičné stavebné materiály, akými sú drevo či kameň vynikajú dlhou životnosťou, luxusným vzhľadom a predovšetkým bytu vdýchnu útulnú atmosféru.

S kamienkom nakladajte rozumne

Ak sa rozhodnete si obohatiť byt prírodnými materiálmi, tak zohľadnite jeho množstvo. Pri dreve totiž platí, že môže byť takmer všade, od nábytku, cez podlahy až po obloženie. S kameňom radšej opatrne. Prírodný kameň je totiž dominantným prvkom, ktorý je vhodné mať v symbióze.

To znamená, že kamienkovým kobercom TopStone môžete doplniť zvislú plochou za televíziou, krbom, šatníkovou stenou alebo zástenu za kuchynskou linkou. Obzvlášť efektná je kombinácia dreva s riečnymi kamienkami v kúpeľni.

Dôležitá je štruktúra aj farebná kompozícia

Pozor dbajte taktiež na štruktúru kameňa prípadne dreva. K výraznejšiemu drevu zvoľte decentnú štruktúru kameňa a naopak. Docielite tým prirodzenej harmónie.

Podobné pravidlo platí pri farbe stien. Materiály musia v priestore harmonicky ladiť a byť v prirodzenej kompozícii. Kamienkový koberec TopStone je toho ideálnym príkladom. TopStone totiž ponúka deväť odtieňov riečnych kamienkov, pätnásť odtieňov mramorových kamienkov a osem perleťových odtieňov, ktoré sa dajú medzi sebou kombinovať, a ktoré dokonale skĺbite s Vašim interiérom.

Častým nešvárom pri obkladaní stien kameňom je používanie umelých imitácií, ktoré sú vyrábané z ľahčeného betónu, prípadne zo sadrových zmesí. Imitácie kameňa nie sú práve šťastnou voľbou. Trpia na farebnú nestálosť a esteticky pôsobia lacným dojmom.

Namiesto imitácie zvoľte prírodný kameň v podobe riečnych kamienkov alebo mramorových kamienkov TopStone, jednoducho sa čistia a v spojení so živicovým spojivom sú príjemné na dotyk a nechladia.