Návštevu showroomu TopStone v Hraniciach spojte s výletom k najhlbšej priepasti na svete

30. 11. -0001 | Obecné

Pred niekoľkými týždňami získalo Česko jedno prvenstvo. Bola tu potvrdená najhlbšia sladkovodná jaskyňa na svete. Stala s ňou Hranická priepasť, ktorú nájdete neďaleko mesta Hranice, v ktorom sídli spoločnosť TopStone – výrobca prírodných kamienkových kobercov. Prinášame tip na skvelý výlet, ktorý môžete rovno spojiť s prehliadkou nášho showroomu.

Najhlbšia sladkovodná jaskyňa na svete

http://www.topstone-sk.sk/images/MjE2M3gyMDF4MzAw/propast%20hranice.jpg

Na konci septembra sa podarilo speleologickému výskumnému týmu dosiahnuť za pomoci diaľkovo riadeného robota hĺbky 404 m. Tak bol zdolaný svetový rekord, ktorý doposiaľ držala talianska jaskyňa Pozzo del Merro s hĺbkou 392 m.

Hĺbka Hranickej priepasti ale nie je konečná. Meranie totiž zastavila dĺžka ovládacieho kábla robota. Geológovia podľa teploty a chemického zloženia vody odhadujú, že by Hranická priepasť mohla mať hĺbku 700 až 1 000 metrov.

Pokusy o ďalšie meranie budú naďalej pokračovať. Zúčastní sa ich skúsený poľský potápač Kryzstof Starnawski, ktorý sa v priepasti opakovane potápa do hĺbky cez 200 metrov. Najhlbšie sa v Hranickej priepasti potopil do 265 metrov a takmer tým prekonal svetový rekord v hĺbkovom potápaní, ktorý drží David Shaw. Ten sa v juhoafrickej jaskyni Bushman´s Hole potopil do hĺbky 270 metrov.

Ako sa dostať k Hranickej priepasti?

Hranická priepasť sa nachádza v Národnej prírodnej rezervácii Hůrka pri Hraniciach. Rezervácia je vzdialená približne dva kilometre od centra Hraníc. Priepasť je preto ideálnym miestom pre spestrenie rodinného výletu.

Samotné jazierko Hranickej priepasti síce nie je verejnosti prístupné, môžete ale nahliadnuť do priepasti. Značená turistická trasa vedie z vlakovej stanice v Tepliciach nad Bečvou. Za prehliadku taktiež stojí neďaleká Zbrašovská aragonitové jaskyňa.

Navštívte showroom TopStone

Výlet do Hraníc zároveň spojte s návštevou showroomu kamienkového koberce TopStone, ktorý nájdete na ulici Družstevnej 442. V Showroome Vám ukážeme varianty prevedenie a štruktúru kamienkového koberca, farebné vzory jednotlivých kamienkov a vysvetlíme, ako pokladať kamienkový koberce TopStone.

A pokiaľ máte do Hraníc dlhú cestu, môžete navštíviť naše showroomy TopStone v Prahe, Piešťanoch a v Chebe.

Tešíme sa na Vašu návštevu! Váš výrobca prírodných kamienkových kobercov TopStone.

http://www.topstone-sk.sk/images/MjE2NXgyNTB4MjAw/DSC_0001(1).JPG http://www.topstone-sk.sk/images/MjE2NngyNTB4MjAw/DSC_0037(1).JPG http://www.topstone-sk.sk/images/MjA5N3gyNTB4MjAw/DSC_0049.JPG