Nepodceňujte význam penetrácie. Aplikáciu zjednodušuje komfortné TwinPack balenie

1. 2. 2018

Skôr ako sa pustíte do pokládky kamenného koberca alebo nanášania stenového systému TopWall, nezabudnite na penetráciu podkladového povrchu. Penetrácia podklad spevňuje, izoluje zbytkovú vlhkosť a slúži k lepšej fixácií kamenného koberca TopStone k podkladu.

Penetrácia vhodná pre každý povrch

V našej ponuke nájdete dva druhy penetrácií pre kamienkové podklady. Do interiéru je určená penetrácia TopFix Interiér. Pre vonkajšie plochy zvoľte penetráciu TopFix. Penetráciu obstaráte v praktickom TwinPack obale, ktorý zaisťuje jednoduché premiešanie a následnú aplikáciu.

Tieto penetrácie sú vhodné k aplikácií na všechny druhy povrchov. Sú to predovšetkým staré nestabilné povrchy z betónu, anhydritu alebo kamene, ale tiež kovové, drevené a keramické podklady.

Dvojzložková penetrácia je charakteristická šedou farbou a nízkou viskozitou. Zároveň neobsahuje toxické nonylfenoly a je šetrná k životnému prostrediu.

Spevňuje podklad a hĺbkové praskliny

Penetrácia má nezastupiteľný význam na výslednú kvalitu povrchu. TopFix nielen že spevňuje podkladový povrch a hĺbkové praskliny, ale tiež slúži ako väzná vrstva pre hydroizoláciu TopPur.

Dvojzložková penetrácia TopStone TopFix bezpečne izoluje zbytkovú vlhkosť podkladového materiálu. Aplikácia je preto možná i na nevyzreté betonové povrchy. Najskôr ale päť dní od betonáže. Viacej informácií najdete v materiálových listoch.

Výhody penetrácie TopFix

  • spevňuje podklad
  • izoluje zbytkovú vlhkosť
  • vhodná na nevyzreté i staré betóny

Dômyselné balenie zjednodušuje aplikáciu

Nízkoviskózna, dvojzložková penetrácia vyniká jednoduchou aplikáciou. Na TwinPack obalu stačí odobrať deliacu sponu, ktorá oddeluje jednotlivé zložky. Zabalený obsah jednoducho premiešate dlaňami a môžete aplikovať. Na podklad sa penetračná hmota nanáša náterovým valečkom, štetcom alebo gumovou stierkou. TopFix Interiér sa dá aplikovať taktiež striekaním metódou Airless.

Pri izbovej teplote penetračná hmota veľmi dobre tuhne a je vhodné ju spracovať do štyridsiatich minút v exteriéri a tridsiatich minút v interiéri od zmiešania obidvoch zložiek.

Prečo penetrovať sa pozrite tu

Napište nám!
Prehlasujem, že som sa zoznámil so zásadami spracovania osobných údajov chcem formulár odoslať.
Viac informácií tu: Ochrana osobných údajov