Novinka TopGel pre uzavretie štruktúry kamenných kobercov TopStone

30. 11. -0001 | Obecné

Novinka TopGel pre uzavretie štruktúry kamenných kobercov TopStone

Riečne kamienky a mramorové kamienky TopStone sú používané na kamenné podlahy, veľa sa aplikujú taktiež na steny a zvislé plochy kuchynských liniek, obývacích stien a sprchových kútov. Aby nedochádzalo k vlhnutiu stien v kúpeľniach alebo k zanášaniu povrchov prachom či výparov a tukov v kuchyniach je dôležité štruktúru kamenných povrchov uzavrieť. K tomu Vám pomôže novo vyvinutý prípravok TopGel.

TopGel je nový trojzložkový epoxidový gél, ktorý slúži k uzavretiu kamenného koberca ako na zvislé, tak na vodorovné plochy. Takto ošetrený povrch je oteruvzdorný a odolný voči soliam a ostatným chemickým látkam. Výhodou použitia prípravku TopGel je vysoká UV stabilita, rýchle vytvrdenie
a ľahká aplikácia.

Epoxidový gél dokonale ochráni kamenný koberec a steny pred nežiaducou vlhkosťou a plesňami. Vďaky tomu bude sprchový kút alebo kúpeľňová vanička z kamienkov nielen krásna na pohľad, ale bude taktiež praktická a ľahko čistiteľná bežne dostupnými čistiacimi prostriedkami.

Obdobné ošetrenie vyžaduje kamienková stena za kuchynskou linkou, ktorá je náchylná k usadzovaniu mastnoty a nečistôt od varenia. Prednosťou uzavretej štruktúry je ľahké čistenie a minimálne usadzovanie nečistôt.

Ako TopGel aplikovať?

Aplikácia trojzložkového epoxidu TopGel je ľahká a časovo nenáročná. Najprv sa spolu zmieša zložka A a B. Do zmesi sa následne pridá zložka C a všetko sa dôkladne premieša. Vzniknutý epoxidový plnič pórov sa nechá 5 – 10 minút odpočinúť až sa vytvorí hmota gélovej konzistencie.

Potom plnič pórov už nemiešame a gél sa priamo nanáša gumovým hladítkom, najlepšie na epoxidy, na kamenný koberec. Gél tvrdne v závislosti na okolitej teploty, do 20 minút. Preto je dobré vždy namiešať len také množstvo, ktoré ste schopné spracovať.