Nový čistič TOP FeCleaner spoľahlivo odstráni výkvet hrdze v riečnom kamienku Madeira

26. 4. 2019

Objavili ste na kamennom koberci Madeira hnedé fľaky? Potom sa pravdepodobne jedná o výnimočný výkvet hrdze. Poradíme, ako výkvet hrdze jednoducho a účinne odstrániť.

 

Riečne kamienky kamenného koberca Madeira pochádzajú z lokality s vyšším výskytom železnej horniny. Hoci je zmes kameniva niekoľkokrát dôkladne vypraná, nemožno sa nepatrného obsahu železa úplne zbaviť. Občas sa preto stáva, že na kamennom koberci  Madeira dochádza k oxidácii železa, ktorá sa prejavuje výkvetom hrdze. Tento výkvet hrdze pozorujeme u iba 3% predaného riečneho kamienka TopStone Madeira.V prípade, že sa výkvet hrdze objaví, nie je dôvod na paniku. Jedná sa o prírodný chemický proces, ktorý v prírode prebieha po stáročia. Výkvet hrdze nenarúša vlastnosti ani životnosť kamenného koberca. Iba spôsobí estetickú vadu na kráse kamenného koberca v podobe malých hnedých škvŕn. Tieto škvrny možno bez väčších ťažkostí odstrániť.

Výkvet hrdze spoľahlivo odstráni nový čistič

Neustále sa usilujeme o vylepšenie našich produktov a zdokonalenie ich vlastností. Preto v laboratóriách TopStone vznikol prípravok TopStone TOP Fe Cleaner. Tento koncentrovaný čistič rozpúšťa anorganické nečistoty, ktorými sú usadeniny hrdze, výkvety  epoxidové závoje. Vďaka tomu spoľahlivo odstráni hnedé škvrny na kamennom koberci.

 

Výhody čističa TOP Fe Cleaner:

  • rozpúšťa anorganické nečistoty,
  • odstraňuje usadeniny hrdze, výkvety epoxidové závoja,
  • je vhodný pre všetky kamenné povrchy,
  • nezapácha a je šetrný k životnému prostrediu.

 

Ako výkvet hrdze odstrániť?

Aplikácia čističa TOP Fe Cleaner je jednoduchá. Čistič sa neriedi, je preto ihneď pripravený na použitie. Všetko zvládnete v troch krokoch:

1. Prípravok naneste štetcom na miesta s výskytom výkvetu hrdze či epoxidových závojom,nechajte dve až tri minúty pôsobiť. V prípade väčšieho výskytu škvŕn, aplikujte čistič celoplošne valčekom.

2. Potom miesto prekartáčujte kefou s nylonovým chlpom. Rozpustené nečistoty zmyte čistou vodou a do sucha vytrite handrou.

3. Ak v poškodenom mieste došlo k úbytku spojiva, nechajte miesto dokonale vyschnúť a potom aplikujte revitalizačný náter TopVital.

Pokiaľ budú škvrny stále viditeľné, celý postup zopakujte.

Pozor, čistič TOP FeCleaner neaplikujte na plochy, ktoré sú citlivé na kyseliny. Spravidla sa jedná o leštený mramor, vápenec, dekoračné dlažbu, emailový náter, eloxal, zinok či drevo. Pred samotnou aplikáciou čističa TOP FeCleaner  vždy vykonajte zkúšku. Pri aplikácii vždy chráňte susediace plochy. V prípade aplikácie čističa na nevhodný povrch, ihneď plochu umyte vodou.

TopStone TopFe Cleaner