Nový stenový systém TopWall

30. 11. -0001 | Obecné

Vedľa kamenných kobercov a systémov pre nespevnené plochy prináša TopStone rozšírenie sortimentu o novinku v podobe stenového systému TopWall, ktorý sa dá aplikovať na zvislé plochy bez nutnosti použitia debnenia.

K čomu stenový systém slúži?

Nový stenový systém TopStone slúži k vytváraniu originálnych a prírodných povrchov, ktorými sú sprchové kúty, steny kuchynské linky, šatníky alebo obývacie steny a najrôznejšie sokle, dekorácie či stĺpy.

Pre vytvorenie kamienkovej steny sa používajú klasické riečne kamienky TopStone alebo mramorové a perleťové kamienky s odporúčanou frakciou 2 – 4 mm alebo 3 – 5 mm.

Výhody stenového systému TopStone

Prednosťou stenového systému TopStone je nenáročná aplikácia bez nutnosti debnenia. Okrem vylepšenej aplikácie si povrch zachováva všetky charakteristické vlastnosti kamenných kobercov. Tými sú vysoká pevnosť, dlhá životnosť a ľahko tvarovateľný povrch bez špár. Úplnou samozrejmosťou je nezávadnosť materiálu a bezpečnostné i hygienické atesty.

Pre inštaláciu v kúpeľniach a sprchových kútoch sa pre dosiahnutie vodeodolnosti povrch uzatvára epoxidovým gélom TopGel. Vznikne tak uzavretá štruktúra TopWall Hard.

Svojím prírodným vzhľadom kamenný koberec pre zvislé plochy skvele doplňuje ostatné stavebné materiály, ktorými sú drevo, sklo a kov.

Nenáročná aplikácia

Kamenný koberec pre zvislé plochy sa aplikuje na čisté steny zbavené starej maľby a nesúrodých častíc. Najskôr sa povrch napenetruje časťou spojiva. Unikátne spojivo TopWall plní funkciu 2v1 - penetrácia a spojivo zároveň.

Po penetrácii sa do zostávajúcej časti spojiva dôkladne primiešajú kamienky v správnom miešacom pomere. Vzniknutá zmes sa na stenu aplikuje kovovým hladítkom od spodnej hrany a sťahuje sa smerom dole. Odporúčaná hrúbka vrstvy je v rozmedzí od 7 do 10 mm. Pre lepšiu aplikáciu je nutné hladítko pravidelne čistiť najlepšie prípravkom TopCleaner.

Jednoduché čistenie

Steny obložené kamenným kobercom TopStone sú úplne nenáročné na údržbu. Povrch sa dá čistiť handrou, prachovkou, parou alebo tlakovou vodou s maximálnou teplotou nepresahujúcou 40 °C. Kamenné steny môžete čistiť bežnými čistiacimi prostriedkami a veľmi odolné škvrny odstránite acetónom či technickým benzínom.