Penetrácia podkladu s TopFix Interiér

30. 11. -0001 | Obecné

Pred pokládkou interiérovej kamienkovej podlahy TopStone je dôležité realizovať penetráciu podkladu. Slúži k tomu penetračná a náterová hmota TopFix Interiér. TopFix Interiér je unikátny penetračný materiál, ktorý slúži pre pevnejšiu fixáciu interiérového kamienkového povrchu TopStone k podkladu.

Výhody penetračnej hmoty

TopFix Interiér je vhodný k aplikáci na všetky druhy podkladov, ktoré sú určené pre pokládku povrchov TopStone. Sú to predovšetkým staré povrchy z betónu, anhydridu alebo kameňa, ale tiež kovu, dreva a keramiky. TopFix Interiér zároveň spevňuje podkladovú vrstvu, slúži k hĺbkovému spevneniu prasklín a je vhodný ako viažuca vrstva pre hydroizoláciu TopPur.
Penetračná hmota bezpečne izoluje zbytkovú vlhkosť podkladového materiálu, môže sa aplikovať aj na nevyzreté betóny, najskôr však päť dní od betonáže a je vhodná pre inštaláciu podlahového kúrenia.

Jednoduchá aplikácia

TopFix Interiér je dvjzložkový, nízkoviskózny materiál, ktorý sa pripravuje dôkladným zmiešaním oboch zložiek. Po zmiešaní sa penetračná hmota nanáša valčekom, štetcom alebo gumovou stierkou. TopFix Interiér sa dá aplikovať striekaním metódou AIRLESS.
Pri izbovej teplote penetračná hmota veľmi dobre tuhne a je vhodné ju spracovať do tridsiatich minút od zmiešania. Pre ľahkú aplikáciu si preto pripravte len také množstvo materiálu, ktoré za pol hodiny spotrebujete.

Zdravotne nezávadný

Penetračná a náterová hmota TopFix Interiér je maximálne šetrná k životnému prostrediu.
Všetká doplnková chémia TopStone neobsahuje toxické nonylfenoly.