Pokládka kamenného koberca v relácií Polopatě

30. 5. 2016 | Obecné

Terasy sú bežnou súčasťou rodinných domov. Pri ich stavbe alebo rekonštrukcii je ale dôležitý výber vhodnej podlahovej krytiny. Jednou z optimálnych možností je kamenný koberec TopStone, ktorý je vhodný ako pre vonkajšie, tak i vnútorné použitie. Výhody a spôsob pokládky kamenného koberca TopStone predstavil v relácii Polopatě manažér pokládky TopStone Marek Ondra.

Pri pokládke kamenného koberca na vonkajšiu terasu, balkón či lódžiu je najskôr nutné povrch vypratať, zbrúsiť a odstrániť nesúdržné časti. Potom sa povrch zbaví prachu vysatím alebo zametaním a aplikuje sa penetrácia.

Po zaschnutí penetrácie sa za pomoci lehčeného kameniva vytvorí spádový klin, ktorý zaistí odvod dažďovej vody smerom od obvodového muriva domu. Akonáhle spádový klin stvrdne, aplikuje sa na povrch hydroizolácia, ktorá zamedzí prenikaniu vody do podkladovej vrstvy.

Približne po dvanástich hodinách od začiatku realizácie novej podlahy možno naniesť kamenný koberec TopStone v podobe riečnych alebo mramorových kamienkov zmiešaných s živicovým spojivom.

Výhodou kamenného koberca oproti keramickej dlažbe je jeho vodopriepustnosť a mrazuvzdornosť. Povrch sa zároveň výborne čistí zametaním či omývaním vodou a je veľmi príjemný na dotyk.

Viac informácií o aplikácii a výhodách kamenného koberca sa dozviete z archívu pořadu Polopatě.