Poznajte krásu moderných epoxidových liatych podláh do domácností

4. 10. 2017

Liate podlahové stierky sa teraz neobmedzujú na priemyselné a komerčné priestory. Spoločnosť TopStone prichádza na trh s moderným systémom pre renováciu rezidenčných interiérových podláh za pomoci epoxidových náterov a podlahových steriek. Epoxidové stierky sa dajú zároveň použiť pre dizajnovú a vodeodpudivú úpravu stien v kúpeľniach a wellness centrách. Presvedčíte sa o jedinečných vlastnostiach a modernom spôsobe využitia.

 

Interiérové stierky TopStone sú finálne nášlapnou vrstvou vhodnou pre obytné i komerčné priestory. Tento moderný systém je alternatívou k tradičným podlahovým krytinám v podobe keramických dlaždíc, vinylu či laminátu. Za pomoci liatej epoxidovej stierky na bázi epoxidových alebo polyuretano-epoxidových živíc sa dajú moderne renovovať betonové, cementové či anhydritové povrchy a podlahy s keramickou dlažbou.

Moderný dizajn

Prednosťou liatej epoxidovej stierky je dokonale hladký lesklý alebo matný povrch, ktorý dobre podtrhne moderný interiérový dizajn. Podlaha zároveň disponuje ľahkým industriálnym nádychom. Výhodou je farebná škálovateľnosť v širokej palete odtieňov RAL.

Liatá stierka taktiež umožňuje mramorovanie povrchu, vytváranie rôzných ornamentov a hlavne aplikáciu dekorov, firemných log a obrazových tapiet. Epoxidové interiérové podlahy disponujú vyššou UV stabilitou, výborne vedú teplo a sú príjemné na dotyk.

Dokonalé užitkové vlastnosti

Syntetické podlahy TopStone disponujú unikátnymi vlastnostiami. Hoci sa liatá stierka aplikuje v tenkej vrstve, je povrch vysoko mechanicky i chemicky odolný. Nízka hrúbka zároveň nezvyšuje výšku podlahy a nespôsobuje nádväzné konštrukčné obtiaže v podobe úpravy dverí.

Pre prechod medzi miestnosťami s rozdielnou výškou podláh stačí iba prechodová lišta.

Bezšpárová epoxidová podlaha disponuje väčšou tepelnou vodivosťou než napríklad keramická dlažba. Vďaka tomu je vhodná pre podlahové kúrenie a je príjemná na dotyk. Kľúčovou vlastnosťou moderného povrchu je vodeodolnosť, vďaka ktorej je liatá podlaha TopStone vhodná do kúpeľní či wellness centier. V mokrých prevádzkach doporučujeme na podlahu použiť protišmykovú úpravu (GLOSS TOP).

Výhody epoxidových podláh TopStone

 • bezšpárový povrch
 • nízka hrúbka povrchu 0,3 – 3 mm
 • ľahká údržba a čistenie - odpadá čistenie špár.
 • výborná tepelná vodivosť
 • oproti dlažbe je príjemnejšia pre nášlap bosou nohou
 • vysoká UV stabilita
 • výborné mechanické vlastnosti
 • dobrá chemická odolnosť

Jednoduchá aplikácia svojpomocne

Rovnako ako u všetkých produktov TopStone, tak i rekonštrukcie podláh pomocou epoxidovej či polyuretanoepoxidovej stierky zvládne svojpomocne každý šikovný kutil.

Základom opravy podláh pomocou interiérové stierky TopStone je správne pripravený čistý a rovný podklad. Kedže sa jedná o tenkú vrstvu stierky, mohli by sa nerovnosti premietnúť do hornej vrstvy.

Pri aplikácií na betonové, cementové či anhydritové potery je nutné povrch zbaviť nerovností, nejlepšie zbrúsiť a dôkladne vysať. Potom prichádza na radu zatmelenie prasklín a penetrácia. Po 24 hodinách od penetrácie aplikujeme nosnú stierku v hrúbke 2 mm.

V prípade aplikácie epoxidovej stierky na keramickú dlažbu, stačí dlažbu očistiť, prebrúsiť, vyspraviť škáry, previesť penetráciu stierku aplikovať v hrúbke 2 mm. Povrch je pochôdzí po 24 hodinách. Úplne vytvrdnutý po 7 dňoch.

Hotová stierka má lesklý povrch, pre zmatnenie sa dá ošetriť matným náterom. Spracovateľské teploty sú od 10 oC do 30 oC. Pri teplote 20 oC je spracovateľnosť stierky 30 minút.

Moderné aplikácie na steny

Možno sa budete diviť, ale epoxidové stierky sa dajú použiť taktiež na steny. Oproti podlahovej stierke disponujú stenové systémy hustejšou konzistenciou. Stenu stačí očistiť od pôvodnej výmaľby, napenetrovať a oceľovým hladítkom natiahnúť stierku. Vďaka vodeodolným vlastnostiam je epoxidový povrch na steny vhodný pre ošetrenie stien kúpeľní, sprchových kútov a wellness centier.

Dva druhy tvrdosti epoxidových podláh

Interiérové liaté podlahy TopStone do domácnosti rozdeľujeme na tvrdé (HARD) epoxidové stierky a mäkké (SOFT) polyuretanové stierky. Oba typy podláh sa líšia svojimi finálnymi vlastnosťami.

 

Interiérové stierky HARD

Epoxidová liatá hladká lesklá stierka TopStone EP11 Plus vyniká vysokou UV stabilitou a dlhšou dobou spracovateľnosti. Základným materiálom je epoxid, respektíve epoxidové živice, ktoré sú po vytvrdnutí pevné, tvrdé a disponujú vysokou mechanickou odolnosťou.

Interiérová stierka SOFT

Interiérová liatá hladká stierka SOFT TopStone EP31 Plus okrm epoxidu obsahuje taktiež polyuretán. Vďaka nemu je podlaha pružnejšia. Podlahové stierky SOFT vynikajú zvýšenou flexibilitou a odolnosťou voči rázom, napríklad upadnutým predmetom v kuchyni, detskej izbe alebo na chodbe. Pružná podlaha zároveň disponuje atestom na preklenovanie trhlín.

 

4 varianty provedenia

Liaté podlahy TopStone na bázi epoxidových (HARD) či polyuretano-epoxidových (SOFT) živíc ponúkame v štyroch systémových variantách prevedeniach. V základnom prevedení HARD/SOFT a tak ďalej v ich jednotlivých úpravách, ktoré zahrňujú matnú úpravu, aplikácií dekorov a čirého laku alebo aplikáciu protišmykového náteru.

Systémové varianty prevedenia

 • základné prevedenie HARD alebo SOFT
 • matné prevedenie (MAT)
 • s aplikáciou dekoru a čirého laku (GLOSS)
 • s aplikáciou protišmykového náteru a čirého laku (GLOSS STOP)