Praktická úprava záhradného jazierka

30. 11. -0001 | Obecné

S nástupom jari začína tiež nová sezóna starostlivosti o záhradku. Nielenže je potrebné pripraviť záhony na novú výsadbu ale veľa krát zvažujeme, čo by sa dalo vylepšiť alebo upraviť. Dôkladnú starostlivosť potrebujú aj naše záhradné jazierka.Pre základnú jarnú premenu stačí záhradné jazierko vyčistiť od napadaného lístia a vetví. Skôr než sa však pustíme do umiestenia lekien, ktoré sme mali cez zimu schované v pivnici zvážme, či pre záhradné jazierko nemôžeme urobiť oveľa viac.

Spevnenie brehov kamenným kobercom

Ak je celé jazierko lemované trávou, nevyhneme sa pri kosení tomu, že časť pokosenej trávy skončí na hladine jazierka. Pre vytvorenie prechodovej línie medzi jazierkom a trávou je možné použiť praktický kamenný koberec. Ten brehy nielen spevní, ale vďaka vodepriepustnosti a protišmykovému povrchu zabezpečí, že okraj jazierka nebude nebezpečne šmykľavý.
Kamenný koberec okolo záhradného jazierka vyniká i designem. Riečne kamienky sa skvelo dopĺňajú s vodnou hladinou a vkusne prepojujú záhradné jazierko so zbytkom záhrady.

Relaxačná zóna pre posedenie

Ďalším tipom ako vylepšiť záhradné jazierko je vytvorenie relaxačnej zóny. Z kamenného koberca TopStone stačí vytvoriť priestranstvo o približnom rozmere 2x2 m, na ktoré umiestnime lavičku. Aby posedenie nebolo otvorené, vysaďte okolo rákosie, trávy alebo odolný druh bambusu. Razom vytvoríte príjemné zákutie pre kludnú relaxáciu.
A pokiaľ máte jazierko prispôsobené ku kúpaniu, tak vytvorená relaxačná zóna z kamienkového koberca bude slúžiť aj k pohodlnému opaľovaniu a leňošeniu. Povrch z riečnych kamienkov totiž výborne prepúšťa vodu. Naviac slnko kamienky príliš nerozpaľuje, takže sa nemusíte obávať neznesiteľne horúceho povrchu.