Prečo používať stavebnú chémiu TopStone?

19. 4. 2016 | Obecné

Súčasťou sortimentu TopStone je už niekoľko mesiacov vlastná divízia stavebnej chémie. Prednosťou stavebnej chémie je ucelená produktová rada, ktorá ponúka profesionálne technológie pre renovácie ale i nové zhotovenia priemyselných i rezidenčných podláh.

K čomu je stavebná chémie vhodná?

Produkty stavebnej chémie slúžia pre opravy a renovácie starých cementových a minerálnych podkladov i pre celkom nové zhotovenia epoxidových podláh. Vďaka tomu stavebná chémia šetrí nielen drahocenný čas pri samotnej práci, ale taktiež financie.

Epoxidové nátery a stierky sú vhodné pre priemyselné, skladové i garážové podlahy. Pre jednoduchú údržbu a vysokú hygieničnosť sú ideálne taktiež do nemocníc, škôl, kancelárií i bytov.

Široký sortiment špičkových prípravkov

Hlavným pilierom stavebnej chémie Topstone je technológia liatých a náterových epoxidových živíc, ktoré neobsahujú rozpúšťadla, ani toxické nonylfenoly. Vďaka tomu sú prípravky šetrné k životnému prostrediu.

Súčasťou sortimentu sú prípravky pre opravy a sponkovanie betónov a minerálnych podkladov – tzv. plastbetóny a tmely. Vyššiu priľnavosť epoxidových živíc k podkladu zaisťuje penetrácia EP01 a pre izoláciu vôči presakovaniu slúži  polyuretanová hydroizolácia.

Celý sortiment stavebnej chémie uzatvárajú urýchľovače tuhnutia a dekoratívne i protišmykové vsypy.

Výhody epoxidových náterov

Výhodou epoxidových podláh sú vysoké užitkové vlastnosti. Povrch je mechanicky a chemicky odolný, má antistatické vlastnosti a so špeciálnym vsypom je i protišmykový. Povrch je zároveň odolný voči šmuhám od topánok alebo pneumatík automobilov.

Samotnou prednosťou je i neobmedzený dizajn. Epoxidové nátery sa dajú totiž farebne tónovať v 213 RAL odtieňoch. K tomu sa dá podlaha dizajnovo upraviť vhodením rôznofarebných chipsov.

S jednotlivými produktami z divízie stavebnej chémie TopStone sa zoznámite v praktických inštruktážnych videách.