Predstavujeme krištáľovú živicu CrystalArt pre domácu výrobu šperkov, ozdôb, zalievanie predmetov a iných....

30. 11. 2017

Máte kreatívneho ducha? Vytvárate radi nové veci? Vediete kreatívne dielne či výtvarné krúžky? Máme pre vás výbornú správu. Spoločnosť TopStone prichádza s novou radou produktov – TopStone Creative, ktorého produktom je krištáľová živica CrystalArt, ktorá je vhodná pre odlievanie a zalievanie rôznych predmetov, pre domácu výrobu šperkov, ozdôb, ťažítok, zalievanie predmetov, fotiek a mnoho ďalších dekorácií. Vyrobte si šperky a dekorácie, ktoré nikde nekúpite.

 

Krištáľová živica CrystalArt je dvojzložková priehľadná hmota určená pre odlievanie dekoračných ozdôb v silikónových formách a zakvapkávanie šperkových lôžok a patentov. Po vytvrdnutí zostáva hmota krištáľovo číra, netvorí vzduchové bublinky, zachováva si brilantní lesk a vytvára úžasný vzhľad šperkov.

Vlastnosti krištáľovej živice TopStone Creative

  • Krištáľovo číra
  • Nevytvára vzduchové bublinky
  • Zachováva brilantný lesk
  • Vytvára jedinečný vzhľad šperkov

Vyrobte si šperky a ozdoby, ktoré nikde nekúpite

Krištáľová živica slúži pre kreatívnu výrobu šperkov, ťažítok, vianočných ozdôb, zapínacích gombíkov a celej rady ďalších výrobkov. Medzi šperkami sú obľúbené predovšetkým štýlové náušnice a prívesky, elegantné manžetové gombíky a nápadité náramky.

K výrobe šperkov sú potrebné špeciálne komponenty – šperkové lôžka a zapínacie patenty. Vyberať je možné z mnoho tvarov, veľkostí i rovných či zahnutých okrajov. Začiatočníkom doporučujeme zvoliť šperkové lôžka s vyvýšeným okrajom, ktoré bránia živici v pretečení. Na internete si ich kúpite za pár centov.

Pre jednoduchú prácu šperkové lôžko pripevnite na kus polystyrénu, ktorý zároveň vytvorí pracovnú plochu. Na lôžko prilepíte obľúbený motív, najlepšie vyčistený na foto papieri alebo umiestnite ľubovolné flitre a drobné predmety. Potom namiešanou krištáľovou živicou lôžko zalejete. Aby sa na povrchu prívesku, brošne či náušníc vytvoril krásny oblúk, pipetou na už zaliate lôžko kapnete niekoľko kvapiek živice naviac. Pohľadom z profilu uvidíte, ako sa vrstva živice krásne zaoblí.

Výhody krištáľovej živice

  • Jednoduchá príprava
  • Zdravotne nezávadná
  • Zhotovenie originálnych výrobkov
  • Nekonečné možnosti kreatívneho tvorenia

Kreatívna výroba dekoračných ozdôb, zalievanie predmetov

Výroba ozdôb je od šperkov manuálne jednoduchšia. Potrebujete len silikónovú formu s obľúbenými tvarmi. V obchodoch je v ponuke nekonečné množstvo od zvierat, kvetín až po rozprávkové postavy, rámčeky atď... potom si pripravte dekoráciu, ktorú chcete mať v ozdobe zaliatu. „Zakonzervovať“ do živice môžete čokoľvek vás napadne...Môžu to byť fotky, koráliky, flitre, detské zúbky, vlásky, nechtíky, svadobné sušené kvety, ale tiež ozubené kolieska z hodiniek, kancelárske sponky a ďalšie predmety, ktoré vás napadnú a myslíte si, že budú vyzerať originálne.

Ďalší postup nie je zložitý. Na dno formy nalejete trochu krištáľovej živice, na živicu vložte pripravenú dekoráciu a všetko zalejte ostávajúcou krištáľovou živicou CrystalArt

Dlhá doba spracovateľnosti

Doba spracovateľnosti namiešanej krištáľovej živice je 45 minút. Vytvrdenie živice prebieha po 48 hodinách. K úplnému vytvrdnutiu dochádza po 7 dňoch. Pokiaľ si budete priať proces vytvrdnutia urýchliť, môžete výrobky zahriať na 60°C predtým sa uistite, že vysokú teplotu znesie i použitá forma.

Spracovateľnosť  45 minút

Vytvrdnutie 48 hodín

Úplné vytvrdnutie po 7 dňoch

 

CrystalArt – jednoduchá výroba šperkov a dekorácií, ktorú inde nekúpite. 

Jiří Aujezdský, UpCycling.cz  foto Renča Orgonity SLáskou Jiří Aujezdský, UpCycling.cz