Premena balkónu na príjemné relaxačné miesto

30. 11. -0001 | Obecné

Máte byt s lodžiou alebo balkónom, ktorý je väčšinou času nevyužitý a namiesto príjemného sedenia sa stal sušiarňou bielizne alebo miestom pre odkladanie vecí? To je škoda. S trochou úsilia premeníte Váš balkón na príjemné relaxačné miesto. Pre inšpiráciu Vám prinášame niekoľko typov, ktoré Váš balkón príjemne zveľadia.

Začnite uprataním

Skôr ako sa pustíte do zveľaďovania lodžie, celú ju vypracte od všetkých vecí a dôkladne ju vyčistite. Prácu začnite od podlahy cez parapetu, okno a nezabudnite na zábradlie.

Vylepšenie podlahy a stien

Pri vstupe na balkón sa hneď po krásnom výhľade uprie zrak na podlahu, zábradlie a vonkajšiu stenu bytu. Ak je podlaha stará a nevzhľadná, zábradlie popraskané a na fasáde opadáva omietka, na pohode nám to moc nepridá.

Podlahu preto vylepšite novou krytinou – umelým trávnatým kobercom, WPC terasovými doskami alebo prírodným kamienkovým kobercom TopStone, ktorý je príjemný na dotyk a nie je studený. Zároveň je jeho položenie nenáročné. V článku Renovácia lodžií a balkónov sa dozviete viac informácií. Kamienkovým kobercom taktiež vylepšíte bočné steny balkónu.

Pohodlné posedenie

Pre príjemné vychutnávanie kávy, čítanie knižky a relaxáciu lodžiu vybavte praktickým a málo rozmerným stolčekom a stoličkami. Zvoliť môžete taktiež sedaciu lavicu alebo úžasnú mini pohovku. Pre väčší komfort nezabudnite nábytok doplniť mäkkými poduštičkami.

Upokojujúce kvetiny

Prepojenie s prírodou, sviežosť a upokojujúce zelené tóny balkónom dodajú kvetiny. Balkón rozžiaria kvetináče s pestrofarebnými trvalkami. Vôňu slnečného Provensálska pre zmenu priblíži kvetináč s levanduľami. Obklopiť sa môžete taktiež bylinkami – mätou, medovkou, rozmarínom alebo bazalkou, ktoré zároveň využijete v kuchyni. Ako solitérom sú ideálnou voľbou bonsaje.

Atmosféru podtrhnú doplnky

Celkovú atmosféru balkónu podtrhnite vhodne zvolenými doplnkami a dekoráciami napríklad v podobe aromatických sviečok, sušeného ovocia alebo niekoľkých kusov celej škorice. Príjemnú atmosféru pri večernom posedení vytvoríte dekoračným osvetlením alebo malými papierovými lampiónmi.