Premena okolia bazénu jednoducho a rýchlo

14. 7. 2020

Leto je v plnom prúde a mnohí si až teraz uvedomujú, že zájdené povrchy v okolí bazénov nie sú to pravé. Popraskaný betón, zastaralá dlažba s rozdrobenými špárami či znečistená zámková dlažba nielen, že nepôsobia esteticky, ale môžu zvýšiť riziko úrazu okolo bazéna. Ideálnym povrchom pre takto namáhané plochy sú odolné nešmykľavé povrchy, ktoré majú rovnako vyriešený správny odtok vody. Jedine tak sa dá zamedziť vzniku nebezpečných kaluží. Povrchom spĺňajúcim obe tieto vlastnosti je kamienkový koberec TopStone, ktorý novo prichádza na trh i s praktickým balením pre kutilov.

Detaily tvoria celok

Vedľa kvality exteriérových povrchov hrá rolu taktiež ich správna pokládka. Ta môže realizáciu značne predražiť, pokiaľ spadne voľba na odbornú firmu. Realizácia svojpomocne môže síce ušetriť náklady, výsledok samozrejme nemusí dopadnúť dobre – ako z hľadiska funkčnosti celého systému či detailov ukončenia apod. V mnohých prípadoch môže byť naviac pokládka svojpomocne časovo veľmi náročná. Objaviť sa môže celá rada komplikácií – od absencie vhodných nástrojov po zlé vlastnosti jednotlivých povrchov. I z týchto dôvodov sa ako ideálny materiál javí kamenný koberec, ktorý sa dá bez problémov prispôsobiť rôznym tvarom i podkladom – nech už ide o nový alebo starý beton, kameň, anhydrid, asfalt či dlažbu. Prekážkou nie sú ani zvislé plochy, na nich sa dá povrch aplikovať i bez nutnosti realizácie bednenia.

V jednoduchosti pokládky je sila

Spoločnosť TopStone naviac prichádza na trh s novinkou uľahčujúcu prácu všetkým kutilom, ktorí sa rozhodnú pre pokládku kamenného koberca svojpomocne. Novo už nie je vďaka baleniu Twinpack potreba spojivo zložito vážiť, odmerkovať a špiniť náčinie a nádoby, lebo je už všetko pripravené a v správnom pomere navážené. Unikátnosť balenia spočíva vo flexibilnom obale, ktorý obsahuje dve zložky doplnkovej chémie oddelené špeciálnou sponou. Po jej  odstránení dôjde k premiešaniu oboch zmesí a pripravenú chémiu je možné rovno aplikovať.

Prednosťou kamenného koberca je i rýchlosť pokládky. Po novej ploche sa budete môcť prejsť po 24 hodinách a plne ju zaťažiť za 7 dní. Malý technologický unikát predstavuje rýchlosť aplikácie systému TopStone na novo vytvorený betón. Pokiaľ je betón kvalitne urobený a má zodpovedajúcu zbytkovú vlhkosť, nemusíte čakať na jeho „vytvrdnutie“ 21 dní, ale už po 5 dňoch môžete bez obáv začať s pokládkou. Zbytková vlhkosť betónu musí však byť menšia než 4%.

Dizajn na mieru

Kamenný koberec je tvorený zo živice a drobných riečnych kamienkov rôznych farieb a veľkostí, ktoré pochádzajú z oblasti Dunaja. Luxusnejšiu voľbu predstavuje verzia z drveného talianskeho mramoru. Systém TopStone môžete vyberať z 15 farebných prevedení mramorových kamienkov a zo 7 variant riečnych kamienkov. Povrch okolo bazénu tak ľahko farebne zladíte s vašim domom alebo s terasou.

Kamenný koberec TopStone sa dá jednoducho položiť i pozdĺž zaoblených bazénov.

O TOPSTONE

TopStone je jediný originálny povrch so zmesi prírodných kamienkov a unikátneho spojiva s najdlhšou tradíciou vo svojom segmente. Firma TOPSTONE ho vyrába a vyvíja už od roku 1996. Praktické rady a návody pokládky nájdete na jej webu – www.topstone.sk.