Premena starej kúpeľne

23. 6. 2015 | Obecné

Český program: Jak se staví sen: Premena starej kúpeľne

Posledný diel televíznej relácie „Jak se staví sen“ priniesol premenu malej a veľmi zastaranej kúpeľne, ktorá pre zníženú pohybovú schopnosť nevyhovovala potrebám majiteľa. Nechajte sa inšpirovať vydarenou premenou kúpeľne, na ktorej sa podieľala spoločnosť TopStone.

Pánovi majiteľovi sa pred niekoľkými rokmi prihodila mozgová príhoda, ktorej následky priniesli čiastočné ochrnutie. A stará kúpeľňa s vaňou znemožňovali sebestačnú hygienu. Dizajnéri z relácie „Jak se staví sen“ preto kúpeľňu zrekonštruovali tak, aby bola praktická, bezpečná a taktiež krásna.

V hlavnej role sprchový kút

 

Najvýraznejším krokom bolo nahradenie starej vane za praktický sprchový kút so sklopným sedákom a postrannými madlami pre jednoduché vstávanie. Jednou z požiadaviek pri prestavbe bola bezpečná podlaha, ktorá sa za mokra nešmýka. A práve funkčnú a krásnu kúpeľňu sa dizajnérom podarilo vytvoriť za použitia kamienkového koberca TopStone, ktorý je bezšpárový, nešmýka, je príjemný na dotyk a vyniká jedinečným vzhľadom.

V sprchovom kúte bol použitý kamienkový koberec TopStone s uzavretou štruktúrou Clear, ktorá nie je vodepriepustná. Namiesto klasických keramických obkladov bol kamienkový povrch s uzavretou štruktúrou použitý aj na stene sprchového kúta. Vďaka tomu vznikol moderný sprchový kút s jedinečným dizajnom. K dokonalému zľadeniu farieb bol vybraný vzor TopStone Marrone Mogano a Botticino.

Pred samotnou aplikáciou povrchu z mramorových kamienkov bola stena aj podlaha sprchového kúta napenetrovaná a aplikovala sa hydroizolácia, ktorá zabraňuje "oddeleniu" pri prípadnej zbytkovej vlhkosti.

Vyhrievaná podlaha elektrickou tepelnou rohožou

Kamienková podlaha TopStone bola položená v celej kúpeľni a na chodbe. Výhodou kamienkového koberca je veľmi dobrá tepelná vodivosť. Preto z dôvodu lepšieho komfortu majiteľov bola pod podlahu umiestnená elektrická tepelná rohož.

Prednosťou kamienkového povrchu TopStone je jednoduché a nenáročné použitie behom rekonštrukcie akejkoľvek podlahy. Starú podlahu totiž nemusíte vyrovnávať. V jednom kroku sa tak realizuje vyrovnávacia a finálna vrstva.

O tom, ako sa dizajnérom prestavba na praktickú kúpeľňu podarila sa môžete presvedčiť vo videu archíve TV Prima.