Prepojením farieb a materiálov vytvoríte originálny interiér

30. 11. -0001 | Obecné

Každý majiteľ bytu rieši zložitý problém, ako najvhodnejšie zoštylizovať svoj interiér a dokonale prepojiť všetky farby, aby bol domov útulný a príjemný pre život. Medzi základné parametre, ktoré ovplyvňujú celkovú koncepciu interiéru, patria farebné odtiene okien, dverí, stien, podláh a nábytku. Aby sme vytvorili jednotný design, je potrebné všetko dokonale spojiť tak, aby odtiene medzi sebou príliš nedominovali a zároveň sa nezlievali v jeden celok. Designéri doporučujú použiť maximálne 3 – 4 hlavné farby.

Okrem farieb myslite i na výber materiálov

Nemenej dôležitým aspektom je tiež výber materiálov z ktorých sú jednotlivé prvky vyrobené. Nešťastným riešením je napríklad kombinácia drevených okien v prírodnom odtieni so žiarivo bielymi plastovými dverami. Ďalším z rady nevhodných riešení je snaha za každú cenu trafiť čo možno najpodobnejší farebný a materiálový dezén, ako tomu býva v prípade zladenia farby drevených dverí s podlahou imitujúcu drevo. Výsledok totiž nikdy nebude rovnaký!
Miesto toho sa nebojte zvoliť ľahko kontrastný nádych. Tmavšiu farbu dverí alebo nábytku dajte do kontrastu so svetlejšou podlahou. Všeobecne sú tmavšie odtiene dreva vnímané ako luxusnejší materiál.

Kamenná podlaha pre prírodné aj moderné interiéry

Aj keď sú podlahy s imitáciou dreveného povrchu často používané, nehodia sa do každého interiéru. Celkový dojem znižuje práve zmienená imitácia na najpoužívanejších laminátových podlahách.
Oproti tomu kamienková podlaha TopStone vzbudzuje jasný pocit stopercentne prírodného a kvalitného materiálu, ktorý pôsobí luxusným dojmom. Kamennú podlahu je možné výborne kombinovať s drevom, sklom, kovom, ale aj plastom. Z rôznorodosti týchto materiálov a vďaka širokej farebnej palete podláh TopStone vytvoríte originálny designový interiér, ktorým sa od vašich susedov jednoznačne odlíšite.