Príjemná relaxácia v zimnej záhrade bez ohľadu na počasie

30. 11. -0001 | Obecné

Aj keď už chladné počasie neumožňuje relaxovať na záhrade, nemusíme zúfať. Cez zimu poskytne útočisko k relaxácii zimná záhrada.

Správne zvolená zimná záhrada je multifunkčným priestorom. Je vhodná pre pestovanie citrusových plodov, pre prezimovanie na teplo chúlostivých rastlín aj pre pozorovanie zasneženej krajiny alebo relaxovanie pri čítaní knižky. V zimnej záhrade sa dobre pracuje aj odpočíva.

Na ktorú svetovú stranu zimnú záhradu orientovať?

Ideálna orientácia zimnej záhrady je na juhovýchod alebo na juhozápad. Táto orientácia zaisťuje dostatok svetla a taktiež potrebného tepla. Nevhodná je iba južná poloha, ktorá má za následok prehrievanie v letných mesiacoch a taktiež severná orientácia, pri ktorej záhrade chýba svetlo a teplo. Zároveň je ideálne také miesto, z ktorého sa naskytá nerušený výhľad do vonkajšej záhrady alebo na okolitú prírodnú panorámu.

Ako vysokú teplotu udržovať?

Pre pestovanie subtropických rastlín je nutné v zime udržovať minimálnu teplotu okolo 20oC. Záhrada preto musí byť cez zimu vykurovaná a hlavne dôkladne zaizolovaná. Pre prezimovanie bežných letných rastlín rastúcich u nás nie je nutné zimnú záhradu vykurovať.

Pokiaľ si zimnú záhradu prajete priamo spojiť s obývacími časťami domu a celoročne ju využívať, tak sa inštalácii kúrenia nevyhnete. Aby nebol ničím rušený výhľad cez francúzske okná a presklené steny, odporúčame inštalovať podlahové kúrenie, ktoré efektívne a rovnomerne temperuje celý priestor.

Vhodne zvolená podlaha podtrhne prírodný koncept záhrady

A práve k inštalácii podlahového kúrenia je vhodný kamenný koberec TopStone. Výborne vedie teplo a do zimnej záhrady sa skvelo hodí. Mozaika z prírodných riečnych kamienkov výrazne podtrháva naturálny koncept zimnej záhrady a prirodzene doplňuje kamienkové kvetináče a ratanový nábytok.

Správne zvolenou podlahou premeníte zimnú záhradu v úchvatné a okúzľujúce miesto.
Na výber máte farebné vzory ako riečne či mramorové kamienky.

Kamenný koberec sa zároveň veľmi dobre udržuje. Podľa typu finálnej štruktúry stačí podlahu povysávať alebo poumývať ako bežnú keramickú dlažbu. Nikdy tak nebudete mať problém s uprataním spadnutého lístia a drobných nečistôt.