Prírodné materiály zažívajú renesanciu

30. 11. -0001 | Obecné

Kameň sprevádza človeka od nepamäti. V praveku sa z neho vyrábali nástroje, zbrane a kresadlá. Od starovekých civilizácií akými boli napríklad Sumerovia a Babylončania sa stal kameň základným stavebným prvkom. Medzitým kameň slúžil v celej rade náboženských a kultúrnych rituálov. Od stavieb impozantných hrobiek a pyramíd až po rituálne miesta z ktorých najznámejším je britský Stonehange alebo francúzska dedina Carnac so stovkami vztýčených menhírov.

Liečivá sila minerálov

V prírode je známych viac než 4 900 minerálov, ktorým mnoho ľudí pripisuje liečivé účinky. Pozitívna energia vyžarovaná z minerálov pomáha prekonávať choroby, zvládať stresové situácie, lepšie sa koncentrovať alebo napríklad nájsť vytúženú lásku.

Renesancia kameňov

Nie je sa preto čo diviť, že človek má k minerálom a kameňom všeobecne veľmi blízko. V posledných rokoch je to vidieť aj na zvýšenom záujme po kamenných stavebných prvkoch. Medzi ne patria predovšetkým kamenné ploty v špeciálnych košoch, kamenné obklady z lámanej bridlice, dekoratívne menhiry, solitéry umiestené na záhradách a hlavne kamenné podlahy. Použitie kameňov pre bývanie a design tak zažíva svoju veľkú renesanciu. Nie inak je tomu i v prípade prírodných kamienkových povrchov TopStone, ktoré sú vhodné pre exteriérové aj interiérové použitie. Kamenný koberec TopStone interiér zútulní a dodá mu harmonický vzhľad. V exteriéroch kamienkový povrch TopStone dokonale nadväzuje na okolitú prírodu. Jeho vonkajšie použitie tak nevytvára nežiadúci kontrast v podobe cudzích materiálov ako tomu veľakrát býva napríklad pri použití nevkusných plastových zatrávňovacích dielov pre spevnenie príjazdových ciest.
Preto radšej dajte prednosť prírodným materiálom, ktoré sa Vám odmenia dlhou životnosťou a výbornými povrchovými vlastnosťami. Prírodné materiály naviac pôsobia upokojujúcim dojmom a nikdy nevyjdú z módy.