Renovácia lodžií a balkónov

30. 11. -0001 | Obecné

Balkóny a lodžie v panelových bytoch zo 70. a 80. rokov minulého storočia majú už svoje najlepšie roky za sebou. Pokiaľ sa aj naďalej chcete tešiť z krásneho balkónu a užívať si nerušený výhľad, potom balkón renovujte.

Popraskaný povrch do ktorého zateká, nie je pekný, praktický a pre dlhodobú životnosť konštrukcie balkónu je neprijateľný. Spoločnosť TopStone prináša riešenie v podobe systému TopStone Balkón systém, s ktorým svojmu balkónu navrátite zašlý lesk

Spádová vrstva TopLayer

Skôr než sa pustíte do renovácie balkónovej vrstvy, zbavte povrch všetkých nesúdržných a uvoľnených častí vrátane prachu. Na takto očistený povrch naneste pentráciu TopFix.

Po zaschnutí penetrácie (6 – 12 hodín) aplikujte špeciálnu spádovú vrstvu z ľahčeného kameniva TopLayer. Táto vrstva je 12 x ľahšia než betón. Materiál zároveň výborne absorbuje nárazy, netriešti sa, je chemicky stály a mrazuvzdorný. Vďaka tomu vyniká extrémne dlhou životnosťou. TopLayer zároveň vyrovná defekty a výtlkov v pôvodnom podklade.

Práca s konštrukčným prvkom TopLayer je jednoduchá a vďaka skrátenej aplikácii taktiež rýchla, keďže odpadá mokrý proces pri pokládke. Pripravená zmes TopLayer sa dá na pripravený povrch pokladať v rôznych hrúbkach a v neobmedzených rozmeroch.

Dôkladná hydroizolácia

Po vytvrdnutí spádovej vrstvy TopLayer (6 – 12 hodín) sa póry povrchu uzavrú epoxidovým tmelom TopFiller. Do tmelu sa taktiež inštalujú obvodové okapové lišty. Akonáhle tmel TopFiller zavädne, inštalujeme na miesta obvodových spojov (stena / podlaha) a na spoje konštrukcie zábradlia či okapových líšt vystuženú hydroizolačnú bandáž.

Na takto pripravený povrch sa následne aplikuje hydroizolácia TopPur. Hydroizolácia sa nanáša zubovým hladítkom. Po aplikácii sa nanesená vrstva odvzdušní odvzdušňovacím valčekom.

Pokládka kamenného koberca

V predošlých krokoch sme si pripravili nový nášľapný povrch a spravili jeho hydroizoláciu. Záverečnú vrstvou v rámci renovácie balkónov a lodžií je aplikácia kamenného koberca TopStone.

Vďaka balkónovému systému TopStone sa behom krátkej doby môžete tešiť z novej balkónovej podlahy, ktorá sa bude jednoducho udržovať, nebude chladiť a bude mať nadčasový vzhľad.

A pokiaľ sa prajete v rovnakom duchu upraviť aj balkónové steny, tak na ne použite stenový systém TopStone.

TopStone Balkon Systém TopStone Balkon Systém

[1] (Rady pri renovácii sa netýkajú narušených konštrukcií balkónov a lodžií. Možnosti opravy poškodených konštrukcií balkónov vždy konzultujte so špecialistami.)