Renovácia starých betónových dlaždíc

29. 6. 2015 | Obecné

Renovácie starých betonových dlaždíc

Možností, ako využiť kamenný koberec je celá rada. Okrem klasického použitia na terasy, balkóny alebo záhradné chodníčky môžete kamenný koberec využiť i netradičným spôsobom.

Štýlové záhradné nášlapy

Máte doma pár kusov starej betónovej dlažby, ktorú je vám ľúto vyhodiť? Jednoduchou renováciou jej dodáte jedinečný vzhľad. Betonové dlaždice, napríklad rozmerov 50x50 cm, očistíte a nechajte vyschnúť. Medzitým si pripravte malé množstvo kamenného koberca TopStone v niektorom z farebných variantov, ktoré môžete vyberať tu.

Zmiešanú zmes kamienkov so spojivom tak jednoducho nanesiete na pripravené dlaždice, zmes rovnomerne uhladíte. Dlaždice s kamienkovým kobercom nechajte vytvrdiť na mieste chránenom pred dažďom a rosou. Dážď by mal nepriaznivý vplyv na výsledný vzhľad.

Približne po 24 hodinách, kedy sa kamenný koberec vytvrdil, máte pripravené krásne renovované dlaždice, ktoré využijete ako nášlapy nesúvislého záhradného chodníka. Pokiaľ umiestnite jednotlivé dlaždice pod úroveň terénu, tak aby vrchná časť bola zarovno s rastúcou trávou, docielite jedinečného a prirodzeného vzhľadu a naviac dlaždice nebudú vadiť pri kosení trávy.

Ľahko premiestniteľná dlažba

Takto renovovaná dlažba môže slúžiť taktiež ako mobilná dlažba, ktorú umiestnite pod záhradný nábytok alebo pod gril či prenosné ohnisko. Výhodou je možnosť vytvorenia pevného a hlavne mobilného podkladu pod záhradný nábytok, ktorý behom sezóny môžete ľubovoľne premiestňovať.

Renovovanú starú dlažbu s kamenným povrchom TopStone využijete taktiež ako zaťaženie slnečníkových stojanov. Naviac zaťaženie stojanu farebne zladíte so záhradným chodníkom alebo s terasou.