Romantické osvetlenie vonkajších chodníkov TopStone

24. 8. 2017

Dlhé večery priamo lákajú k romantickému vonkajšiemu posedeniu. Aby pôžitok bol čo najväčší, nechajte vyniknúť prirodzenú krásu záhrady v decentnom osvetlení. Pomôže k tomu osvetlenie, ktoré sa dá inštalovať do kamenného koberca TopStone.

Pravá večerná romantika sa samozrejme odohráva za svitu sviečok. Nie všade sa však dajú sviečky rozmiestniť a z bezpečnostných dôvodov to nie je ani vhodné. Preto sviečku umiestnite iba na stôl alebo na také miesto, ktoré máte neustále pod dohľadom.

Čo však môžete bez starostí nechať svietiť napríklad celú noc je vonkajšie LED osvetlenie, ktoré decentne osvetlí solitér v záhrade, fasádu domu alebo zahradný chodník, terasu či altánok. Príjemná hra svetla a odtieňov premení po zatmení váš domov v nové okúzlujúce miesto.

Pre osvetlenie príjazdových ciest, záhradných chodníkov či terás sa dajú LED svetla inštalovať priamo pred pokládkou kamenného koberca TopStone. Napokon kamenný koberec je k inštalácií osvetlenia ako stvorený. Vďaka tvárnej zmesi jednoducho obložíte a zakryjete všetko, čo nemá byť vidieť. Osvetlenie je možné zvoliť ako bodové, tak v podobe najrôznejších svetelných stĺpikov.

Večerná precházka po presvetlenom záhradnom chodníku z kamenného koberca TopStone vám budete doslova pripadať ako v raji. Naviac prostredníctvom spomínaných LED svetiel, ktoré disponujú širokou škálou odtieňov a teploty farieb, sa dajú docieliť zaujímavé svetelné odiene.

Možnosti inštalácie podlahového osvetlenia

Kamenný koberec TopStone oproti iným podlahám umožňuje pomerne jednoduchú inštaláciu podlahového osvetlenia. K inštalácií osvetlenia sa dajú napríklad využiť špeciálne listely TopStone, pod ktoré sa umiestni pásik s LED svetlom.

Druhým riešením s väčšou intenzitou svetla je zabudovanie bodových svetiel. Pred pokládkou podlahy TopStone na miesta plánovaného rozmiestnenia svetiel inštalujte elektrikárské plastové krabičky a chráničky s rozvodami elektrických vodičov. Po vytvrdnutí podlahy do krabiček inštalujete LED bodové svetlá. Pred pokládkou nezabudnite na správny vývod elektroinštalácie, ktorý vždy dôkladne utesnite pred vniknutím vlhkosti. Samotnú elektroinštaláciu zverte oprávneným elektrikárom.

Všetky otázky ohľadom inštalácie osvetlenia do kamenného koberce TopStone vám rádi zodpovieme.