S príchodom jari venujte pozornosť úprave záhradných chodníkov

11. 4. 2016 | Obecné

S príchodom jari opäť naplno ožívajú záhradné kolónie a chatové oblasti. Úprava záhonov, príprava na výsadbu zeleniny, prekyprenie kompostu alebo vyhrabávanie lístia, na ktoré sa na jeseň zabudlo. Úloh je viac než dosť. Okrem starostilivosti o záhradu ale taktiež nezabúdajte na okolie. Jar je totiž ideálná doba pre úpravu záhradných chodníkov.

Pokiaľ v okolí chaty alebo na záhrade máte vyšľapané chodníčky k záhonom alebo k altánku, ktoré sa po pár dažďoch premenia v blatisté cestičky, potom je na čase dať im rýchlo zbohom. Nemusíte mať obavy. Nepôjde o nákladné a náročné stavebné úpravy. Záhradné chodníky behom víkendu vytvoríte za pomoci kamenného koberce TopStone pre nespevnené plochy.

Výhody kamenného koberca TopStone

Kamienkový chodník vodepriepustný, preto nie je nutný odvod dažďovej vody do kanalizácie. K vsakovaniu vody dochádza prirodzene do podložia. Vďaka tomu nedochádza k vytváraniu nepríjemných kaluží.

Prírodný dizajn s nenáročnou údržbou

Kamenný koberec pre nespevnené plochy vyniká jedinečným dizajnom prírodných riečnych obliakov v širokej palete farebných odtieňov. Povrch, ktorý tvoria riečne obliaky zmiešame s prírodnou živicou je zároveň príjemný na dotyk a nechladí. Po chodníku preto môžete chodiť bez problémov na boso.

U kamenného koberca TopStone oceníte i jeho nenáročnou údržbu. Celistvým povrchom neprerastá tráva, povrch je chemicky odolný a nevadí mu mráz ani použitie posypových solí. K vyčisteniu stačí povrch opláchnuť prúdem vody alebo vysokotlakým čističom.

O tom, ako jednoducho zhotoviť kamenný chodník sa dočítate v článku Záhradný chodník v piatich krokoch.