Široké využitie systémov TopStone

30. 11. -0001 | Obecné

S príchodom jari sa naplno rozbiehajú rekonštrukcie bytov, úpravy záhrad a taktiež výstavby nových domov. Pri všetkých prácach sa nezaobídete bez stavebného materiálu a najrôznejších prípravkov. V dnešnom blogu prinášame zhrnutie, čo všetko Vám TopStone môže ponúknuť pri práci a vylepšení Vášho domu.

Kamienkový koberec

Kamienkový koberec TopStone je unikátny materiálom, ktorý sa skladá z prírodných riečnych, mramorových alebo perleťových kamienkov a živicového spojiva. Vďaka tomuto zloženiu vzniká dizajnová podlaha s jedinečnými vlastnosťami. Povrch nechladí, je pevný a odolný voči chemikáliam i proti poškodeniu.

Kamienková podlaha je vhodná do interiérov i exteriéov. V bytoch sa používa v kúpeľňach, kuchyniach, obytných miestnostiach, chodbách, garážach či zimných záhradách. U vonkajšieho použitia sa kamenný koberec TopStone pokladá na terasy, okolo bazénov alebo na chodníky, príjazdové cesty i automobilové stánia.

Stenový systém

Stenový systém TopStone TopWall vychádza z kamenného koberca a jeho zloženie je prispôsobené aplikáciam na zvislé povrchy. So stenovým systémom TopStone preto vytvoríte nádherné kamenné steny v obývacích miestnostiach alebo na chodbách. TopStone TopWall zároveň nahradzuje klasické dlaždice, teda systém sa dá použiť pre obloženie stien za kuchyňskou linkou alebo v kúpeľňach a sprchových kútoch. So stenovým systémom taktiež  zrenovujete krbové sokly.

Okrem vnútorného použitia je stenový systém vhodný pre renováciu plotových podmúrovok, vonkajších soklov a stien okolo vchodových dverí.

Nespevnené plochy

Kamenný koberce TopStone v podobe systému pre nespevnené plochy ponúka taktiež riešenia pre municipálne plochy, náučné cestičky alebo chodníky v parkoch, na mestských sídliskách i na záhradách. TopStone systém pre nespevnené plochy je jednoduchý na pokládku a nevyžaduje inštaláciu obrubníkov. Unikátnou vlastnosťou kamenného koberca je vodepriepustnosť. Nie je preto nutné vytvárať žiadne odvodnenia, protože voda prirodzene vsakuje do podložia.

Balkonový systém

Pre renováciu balkónov, lódžií a vstupných rámp je určený balkonový systém TopStone, ktorý vyniká skrátenou dobou aplikácie a veľmi nízkou hmotnosťou spádovej vrstvy. Balkónový systém zároveň disponuje výbornými tepelnými i zvukovými, izolačnými vlastnosťami, ktoré znižujú krokový hluk až o 20 dB.

Stavebná chémia

Prípravky z rady stavebnej chémie sú určené na opravy betónových a minerálnych podkladov a na renováciu podlahových plôch v garážach, úpravu dizajnových bytových i nebytových priestorov, technických miestností v priemyselných i zdravotníckych zariadeniach.

TopStone Plastbeton sa používa k oprave výtlkov a prasklín na betónových podkladoch, zatiaľ čo epoxidové samonivelačné stierky a nátery slúžia k renovácií podlahových plôch a zlepšeniu ich vlastností v podobe vyššej zaťažiteľnosti a chemickej i mechanickej odolnosti.

Nech už budete rekonštruovať byt, pivnicu či garáž alebo vylepšovať záhradu a vonkajšie terasy, tak pri práci vždy oceníte široké využitie systémov TopStone.