Tipy na kamenné dekorácie

30. 11. -0001 | Obecné

Výroba vlastných dekorácií má hneď niekoľko výhod. Nie je zložitá, je lacná a skvelo do nej zapojíte aj Vaše deti. Naviac perfektne zladíte bytovú dekoráciu s kamenným kobercom TopStone. K prvým výrobkom Vám postačí taviaca pištoľ, textilná mriežka, lepidlo podľa druhu zvoleného podkladu a samozrejme kamienky, mušle z letnej dovolenky alebo riečne kamienky TopStone, ktoré Vám ostali z pokládky podlahy.

Kamienky vo vázach

Úplne najjednoduchšou dekoráciou je aranžovanie rôznofarebných kamienkov do sklenených váz v ktorých svoje miesto nájde dekorácia z drevených prútov alebo umelej trávy. Nádherné trblietavé kombinácie dosiahnete, keď na dno vázy vysypete vrstvu piesku, na ňu položíte silnú vrstvu kamienkov a vrch môžete zakryť vonnými sušenými kvetmi. Miesto piesku sa dá použiť klasická kuchynská soľ, ktorá obzvlášť s tmavými kamienkami vytvorí príjemný kontrast.

Rámčeky obrázkov

Ďalším jednoduchým typom je úprava drevených rámčekov s rodinnými fotkami. Pomocou taviacej pištole postupne na rám nanášajte lepidlo, na ktoré umiesťujte jednotlivé kamienky. Rámčeky spestríte, keď niektoré miesta preložíte morskými mušľami. Sami uvidíte, že po pár minútach dostane Váš fotorámik úplne nový vzhľad.

Kelímky na sviečky

Podobným spôsobom sa dajú ozdobiť aj sklenené kelímky na sviečky z ktorých si ľahko vytvoríte netypické svietniky. Namiesto taviacej pištole však radšej použite lepidlo určené na sklo. Tavidlo na hladkom skle totiž veľmi zle drží.

Kamenné prestieranie

Pokiaľ chýba Vašej interiérovej kamennej podlahe v jedálni alebo v kuchyni tá správna dekorácia, tak si vytvorte lacné kamienkové prestieranie. Stačí Vám k tomu textilná mriežka alebo kus jutovej tkaniny. Látku si vystrihnite na požadovaný rozmer a opäť pomocou taviacej pištole postupne vlepujte jednotlivé kamienky.
Ak Vám kreativita nie je cudzia, môžete z kamienkov TopStone vytvárať jednotlivé vzory podľa Vašej fantázie. Takéto prestieranie nielen že poslúži k nevšednej dekorácii, ale zároveň je praktické, pretože naň môžete postaviť horúci hrniec.

Podobným spôsobom si môžete tiež vyrobiť kamienkovú rohožku pred dvere.
Tieto a mnoho ďalších jednoduchých dekorácii skrášlia všetky interiérové podlahy TopStone. Naviac behom výroby iste prídete na ďalšie nevšedné využitia.