TopStone nahrádza dlažbu pred bytovkami

30. 11. -0001 | Obecné

V minulom blogu sme sa venovali revitalizácii spoločných priestorov bytových domov. Ani dnes sa od témy príliš nevzdialime. Pri bytovkách zostaneme, ale namiesto interiéru sa zameriame na exteriér a poradíme, ako s kamienkovým kobercom TopStone revitalizovať vonkajšie schody a priestranstvá pred domom.

Revitalizácia dlažby, schodov, nájazdových rámp aj bočné steny.

Mnohý to určite sami poznáte. Betónová dlažba pred Vašim bytovým domom je rozdrobená, zle sa po nej chodí a v zime sa nesúdržný povrch ťažko udržuje. Podobná situácia prevláda pri mnohých sídliskových schodiskách, kde sú odrazené hrany schodov, chýbajú im nájazdové rampy pre kočiare a celé sú zahalené do nevzhľadnej šedej farby.

Vďaka kamienkovému kobercu TopStone určeného pre exteriér môže byť nevzhľadnej šedej, rozpadajúcej sa dlažbe a schodom definitívny koniec. S kamienkovým kobercom TopStone sa dajú revitalizovať nie len samotné schody, ale aj postranné sokle a steny.

Ak je vonkajšia dlažba, prípadne schodisko bytového domu, môže opravy realizovať patričné bytové družstvo. Nemusíte preto urgovať o opravu mesto.

Postup revitalizácie

Starý povrch stačí zbaviť nesúdržných častí, napenetrovať a aplikovať kamienkový koberec TopStone. Týmto spôsobom sa dá behom niekoľkých hodín zhotoviť bezchybná renovácia dlažby a schodov. Pokládku realizujeme priamo my alebo naši zmluvní partneri, ktorých nájdete tu. Menšiu prácu zvládnete aj svojpomocne, stačí si pozrieť naše praktické videonávody.

S riešením jednotlivých detailov Vám poradíme na stránke technické riešenia a detaily.

Výhody kamienkového koberca

Kamienkový koberec TopStone vyniká výbornými vlastnosťami, ktorými sú vysoká pevnosť, jednoduchá tvarovateľnosť, ekologická nezávadnosť, mrazuvzdornosť a hlavne vodepriepustnosť. Dažďová voda je tak z veľkej časti vsakovaná do podložia, čo má pozitívny vplyv na prírodu, ktorá netrpí vysušovaním. Zároveň nemusíte realizovať odtokové žľaby.

Jednoduchá údržba

Údržba kamienkového koberca TopStone nieje v ničom odlišná od bežných vonkajších povrchov. Sneh odstránite klasickým hrablom. Neodporúčame používať frézu, ktorá by povrch mohla poškodiť.

Námrazu v zimnom období odstránite posypovou soľou. Povrch je odolný voči soliam a nedôjde k jeho poškodeniu. Počas jarných mesiacov sa dá kamienkový koberec vyčistiť vysokotlakovým čističom.