TopStone podporuje športové aktivity detí

30. 11. -0001 | Obecné

Český výrobca kamienkových kobercov TopStone začal podporovať športové aktivity detí. Začiatkom prázdnin dostali deti všetkých zamestnancov spoločnosti nové cyklistické dresy a kraťase. Nápad inicioval majiteľ spoločnosti TopStone pán Bohumil Piešťanský.

Trend posledných rokov ukazuje na klesajúcu pohybovú aktivitu detí. Namiesto voľného času stráveného vonku deti čím ďalej častejšie usadajú k počítačom a menej športujú. Tento trend by spoločnosť TopStone rada zmenila. V rámci svojej spoločenskej zodpovednosti preto TopStone začal podporovať športové aktivity detí a nechal ušiť 21 cyklistických dresov, ktoré dostali deti zamestnancov.

„Našou snahou je motivovať deti k aktívnemu pohybu na čerstvom vzduchu a ukázať im, že šport je zábavou,“ hovorí majiteľ spoločnosti TopStone Bohumil Piešťanský.

V prvej fáze sa TopStone zameral na cyklistiku, pretože je to nenáročný a rekreačný šport, pri ktorom deti spoznajú krásy nášho okolia. Zároveň z cyklistiky plynie ešte ďalšia výhoda. „Práve bicyklovanie je ideálne pre podnikanie rodinných výletov. Naši kolegovia tak môžu tráviť viac času s rodinou pri spoločnej záľube,“ dodáva pán Piešťanský.

Obdarovaním detí cyklistickými dresmi táto zaslúžená aktivita nekončí. TopStone už plánuje prvé spoločné cyklovýlety zamestnancov a ich rodín. „Krásne tým spojíme neformálne utuženie firemných vzťahov a čas strávený s rodinou, ktorý je pre všetkých z nás veľmi dôležitý,“ uzatvára Bohumil Piešťanský.

Zamestnanci aj partneri spoločnosti TopStone sa už každoročne zúčastňujú otvoreného závodu horského bicyklovania na 59 km s názvom Oderská Mlýnice, kde je TopStone dlhoročným sponzorom.