TopStone pri bazéne

23. 6. 2015 | Obecné

Najčastejšou letnou príčinou úrazov detí je pošmyknutie pri bazéne, ale s povrchom TopStone sa toho bať nemusíte !!!

Leto je v plnom prúde a pre deti to znamená predovšetkým prázdniny u babičiek, najrôznejšie detské hry a kúpanie. Bohužiaľ práve pri bazéne a na kúpaliskách je najväčšia pravdepodobnosť úrazov.

Medzi najčastejšie zranenia pri bazénoch patria najrôznejšie zranenia horných i dolných končatín v dôsledku pošmyknutia. A práve za šmykľavý povrch okolo bazénov môže nevhodne zvolená dlažba s nedostatočným odtokom vody. I napriek tomu, že sa ustavične snažíme deti napomínať, aby okolo bazénu nebehali, napriek tomu pošmyknutiu stoprocentne zabrániť nemôžeme.

Bezpečný kamienkový povrch

Namiesto večného upozorňovania idete k znížniu rizika naproti. Šmykľavých dlažieb v okolí bazénu sa bezpečne zbavíte inštaláciou prírodného kamenného koberca TopStone. Prednosťou špeciálneho kamienkového povrchu je vodepriepustnosť, vďaka ktorej povrch veľmi rýchlo schne a nevytvárajú sa na ňom nebezpečné kaluže.

Ľahko čistiteľná a hygienická podlaha

Počas pokládky kamenného koberca sú malé riečne obliaky zmiešané s prírodnou živicou, podlaha ako tak veľmi príjemná na bosú nohu a naviac nechladí. Spojivo v podobe živice je úplne zdravotne nezávadné, hygienické, neobsahuje toxické nonylfenoly a neškodí prírode ani vodným zdrojom.

Kamenný koberec je odolný voči nečistotám, soliam a výborne sa udržuje len zmytím dažďom alebo prúdom vody z hadice či vysokotlakového čističa.

Jednoduchá pokládka

Jednou z veľa výhod kamenného koberca TopStone je jednoduchá a rýchla pokládka, ktorú bez obťaží zvládne každý majster. Inšpirovať sa môžete návodom tu.

A čo viac, kamenný koberec môžete vyberať zo 14 farebných prevedení mramorových kamienkov a zo 7 odtieňov riečnych kamienkov. Povrch okolo bazéna tak ľahko farebne zľadíte s vaším domom alebo s terasou.

S kamenným kobercom TopStone nielenže znížite riziko pošmyknutia, zároveň okolie bazénu esteticky zdokonalíte.