Úprava predsiene: Vyrobte si kamennú stenu pre odkladanie kabátov

30. 11. -0001 | Obecné

Jednou z predností stenového systému TopWall je široká možnosť využitia. S kamenným kobercom TopWall nahradíte obkladačky v kúpeľni, vytvoríte designové prvky v obývačke alebo s ním zhotovíte jednoducho čistiteľnú kamennú stenu za kuchynskú linku. Ďalšie možnosti použitia sme predstavili v článku Stenový systém TopWall. Tým však možnosti použitia nekončia. Stenový systém TopWall je praktickým riešením taktiež pre predsiene.

Designová stena a vešiak v jednom

Odkladaciu funkciu pre kabáty v každej predsieni najčastejšie tvorí nábytková zostava s vešiaky. Tá však môže zaberať príliš miesta. Ak odložíte mokré bundy dochádza k nasatiu vlhkosti do dyhy, ktorá má po čase tendenciu sa odlupovať.

Designovú odkladaciu stenu s nízkymi nákladmi a s minimálnym požiadavkom na priestor si ale môžete vytvoriť sami. Stačí Vám k tomu stenový systém TopWall a niekoľko kusov nástenných vešiakov.

Lacné a rýchle zhotovenie

Z riečnych kamienkov alebo mramorových kamienkov stačí na stene v predsieni vytvoriť pruh široký 1 – 1,5 m. Výška kamennej steny môže byť podľa individuálneho vkusu od podlahy až k stropu alebo napríklad len do výšky približne 180 cm.

Po vytvrdnutí kamienkovej steny vyvŕtajte v mieste plánovaného umiestenia vešiakov diery s priemerom ktorý zodpovedá Vami zvoleným hmoždinkám. Potom do dier vsaďte hmoždinky a prišróbujte vešiaky.

Takto jednoducho si sami zhotovíte krásnu kamennú stenu na odkladanie kabátov. Okrem atraktívneho designu je stena aj praktická. Jednoducho sa čistí, je príjemná na dotyk a nevadí jej vlhkosť od prípadne mokrých odevov.

Ilustračné foto.