Viete ako si na jar vylepšiť záhradu? Postavte si záhradný altánok

30. 11. -0001 | Obecné

Jar sa nezadržateľne blíži a s ňou prichádzajú tiež plány ako zvelebiť našu záhradku. Čo tak si vytvoriť miesto kde môžete v pohode relaxovať, odpočívať pri čítaní knižky alebo len tak počúvať zvuky prírody? Páči sa Vám táto myšlienka? Tak si zaobstarajte záhradný altánok. Jednoduchý drevený altánok v horúcich letných dňoch poskytuje dostatok tieňu a tiež súkromia pred pohľadmi susedov. Naviac svojím charakterom ladí s prírodou a spolu vytvárajú celkový obraz záhrady.

Altánok alebo pergola?

Altánok je vhodné umiestniť v pokojnej časti záhrady, ktorá poskytuje čo najväčší výhľad do okolia. Nemusíte sa báť umiestenia do stredu záhrady. Skôr však vyhľadávajte miesta vedľa urastených stromov, s ktorými altán nebude dominantou záhrady. Na druhej strane vzdušnejšie záhradné pergoly sa umiestňujú k ďalším stavbám ktorými sú verandy, terasy alebo rohové kúty domov. Ako pergolu, tak aj altánok môžete skrášliť popínavými rastlinami, kvetináčmi s kvetmi alebo záhradnými lampiónmi pre večernú relaxáciu.

Akú zvoliť podlahu?

Ak už sa rozhodnete pre záhradnú pergolu alebo altánok, nezabudnite na vhodnú podlahu. Väčšina pergol je nezastrešená a nechcete aby Vám po daždi vznikal v pergole blatový podklad. Rovnako tak nie je vhodné v zastrešenom altánku nechávať hlinenú podlahu od ktorej sa nepríjemne práši. Ideálnym riešením je zvoliť vonkajší kamenný koberec TopStone. Unikátnou vlastnosťou povrchu TopStone je vodepriepustnosť, v lete sa netvoria na povrchu kaluže a v zime sa nešmýka.
Kamenné podlahy TopStone znesú veľké zaťaženie, sú príjemné na dotyk a oproti iným vonkajším podlahám sa TopStone jednoduchšie pokladá. Svojpomocne ju šikovný domáci majster zvládne položiť za jedno dopoludnie. Vďaka širokej ponuke farebných odtieňov, tak vytvoríte podlahu s jedinečným prírodným vzhľadom, ktorá výborne vyniká v kombinácii s drevom.

Až k Vám prídu hostia na návštevu, nebudete musieť riešiť problém kam ich usadiť, pretože každý si rád vychutná posedenie s priateľmi na čerstvom vzduchu.