Výber podlahy do wellness miestností?

30. 11. -0001 | Obecné

Neexistuje veľa spôsobov, ktoré po náročnom týždni poskytujú toľko uvoľnenia ako práve sauna. Saunovanie príjemne uvoľní telo a poskytne dostatok priestoru pre relaxovanie a čerpanie novej energie. Pravidelným saunovaním naviac posilníte svoju imunitu. Nie je preto divu, že sa wellness centrá tešia veľkej obľube. V posledných rokoch je na vzostupe trend inštalovania malých sáun do bytov a na záhrady či terasy rodinných domov. Infrasauny pre dve až tri osoby si zaobstaráte už od niekoľkých sto eur. Za pravú fínsku saunu si budete musieť priplatiť.

Akú zvoliť podlahu?

Pred zaobstaraním sauny najprv myslite na vhodnú podlahu okolo sauny. Na jej požiadavky sú kladené zvýšené nároky. Podlahová krytina na ktorej bude sauna stáť musí mať vyššiu nosnosť. Zároveň by mala byť vodeodolná, pretože v blízkosti sauny sa počíta s osviežovacou kaďou alebo sprchou. A do tretice, podlaha nesmie byť studená pre naše bosé nohy.Úplne nevhodnými sú laminátové a drevené podlahy, ktoré nie sú vodeodolné a nedisponujú požadovanou nosnosťou. Na rad tak prichádzajú klasické keramické dlaždice, ktoré bohužiaľ chladia a za mokra sa nebezpečne šmýkajú. Naviac nepôsobia príliš moderne.

Nadčasový design kamienkových povrchov

Vedľa toho môžete zvoliť úplne nový design v podobe kamenných povrchov TopStone. Prírodný povrch pôsobí moderne a výborne doplňuje drevené sauny.Bezšpárový kamienkový povrch znesie vysoké zaťaženie s uzavretou štruktúrou TopStone Clear je vodeodolný a naviac je veľmi príjemný na dotyk bosou nohou. Pre zlepšenie komfortu vo Vašej wellness miestnosti sa dá pod kamenný koberec TopStone nainštalovať podlahové kúrenie. Kamienkový povrch je tak vhodný aj pre komerčné wellness centrá a solné jaskyne. Presvedčte sa sami, aký originálny design sa podarilo vytvoriť našim zákazníkom.