Výhody renovácie kúpalísk kamennými kobercami TopStone

13. 7. 2017

Kamienkový koberec TopStone je ideálnym povrchom okolo bazénov. A to nielen tých súkromých, ale i verejných kúpalísk. Výhodou kamenného koberca je možnosť aplikácie priamo na pôvodné obklady. Nový povrch je nielen krásny, ale predovšetkým taktiež bezpečný. Presvedčiť sa o tom môžete napríklad na kúpalisku v Príbore, v Uničove alebo v Hraniciach, kde pred pár týždňami revitalizovali kompletné okolie bazénov vrátane kúpacích vaničiek.

Kamenné koberce TopStone sú vhodné ako pre nové realizácie bazénov, tak i pre rekonštrukcie starých kúpalísk. Práve povrch na starších kúpaliskách je mnohokrát v nevyhovujúcom a nebezpečnom stave. Dlažba je popraskaná a tvoria sa na nej kaluže, ktoré sú častou príčinou úrazov.

Pokládka bez búrania starého povrchu

Prednosťou renovácie bazénových povrchov s kamennými kobercami TopStone je nenáročná pokládka bez predchádzajúceho búrania pôvodného povrchu. U existujúceho povrchu stačí vyspraviť nesúrodé a uvoľnené časti a celú plochu natrieť penetráciou TopFix. Potom sa na povrch okolo bazénu podľa návodu aplikuje kamenný koberec TopStone. Výhodou je taktiež rýchla doba vytvrdnutia. Podľa klimatických podmienok je kamenný koberec pochôdzí do 24 hodín. Zvolená technológia je však individuálna, podľa existujúceho stavu podkladu.

Bezpečný povrch bez kaluží

Položením kamenného koberca TopStone pri bazénoch alebo vo vodných vaničkách, ktoré slúžia k osprchovaniu pred vstupom do vody, významne znížite riziko pošmyknutia. Kamienkový povrch je totiž vodepriepustný. Vďaka tomu sa na ňom nevytvárajú kaluže.

Kamenný koberec z riečnych obliakov alebo mramorových kamienkov je zároveň príjemný na dotyk bosou nohou a oproti keramickej dlažbe nechladí.

Jednoduché čistenie a vysoká hygienickosť

Ďaľšou z rady výhod je jednoduchá čistitelnosť a vysoká hygienickosť. Čistenie kamenného koberca v okolí bazénov je ideálne zmyť prúdom vody alebo pomocou vysokotlakého čističa. Kamenný povrch zároveň neobsahuje žiadné škodlivé látky a nezaťažuje životné prostredie ani vodné zdroje toxickými nonylfenoly.

Kamienkový koberec TopStone je ideálnym povrchom okolo bazénov. A to nielen tých súkromých, ale i verejných kúpalísk. Výhodou kamenného koberca je možnosť aplikácie priamo na pôvodné obklady. Nový povrch je nielen krásny, ale predovšetkým taktiež bezpečný. Presvedčiť sa o tom môžete napríklad na kúpalisku v Príbore, v Uničove alebo v Hraniciach, kde pred pár týždňami revitalizovali kompletné okolie bazénu vrátane kúpacích vaničiek.

 

Kamenné koberce TopStone sú vhodné ako pre nové realizácie bazénov, tak i pre rekonštrukcie starých kúpalísk. Práve povrch na starších kúpaliskách je mnohokrát v nevyhovujúcom a nebezpečnom stave. Dlažba je popraskaná a tvoria sa na nej kaluže, ktoré sú častou príčinou úrazov.

Pokládka bez búrania starého povrchu

Prednosťou renovácie bazénových povrchov s kamennými koberci TopStone je nenáročná pokládka bez predchádzajúceho búrania pôvodného povrchu. U exisktujúceho povrchu stačí vyspraviť nesúrodé a uvoľnené časti a celú plochu natrieť penetráciou TopFix. Potom sa na povrch okolo bazénu podľa návodu aplikuje kamenný koberec TopStone. Výhodou je taktiež rychlá doba vytvrdnutia. Podľa klimatických podmienok je kamenný koberec pochôdzí do 24 hodín. Zvolená technológia je však individuálna, podľa existujúceho stavu podkladu.

Bezpečný povrch bez kaluží

Položeným kamenného koberca TopStone pri bazénoch alebo vo vodných vaničkách, ktoré slúžia k osprchovaniu pred vstupom do vody, významne znížite riziko pošmyknutia. Kamienkový povrch je totiž vodepriepustný. Vďaka tomu sa na ňom nevytvárajú kaluže.

Kamenný koberec z riečnych obliakov alebo mramorových kamienkov je zároveň príjemný na dotyk bosou nohou a oproti keramické dlažbe nechladí.

Jednoduché čistenie a vysoká hygienickosť

Ďalšou z rady výhod je jednoduchá čistitelnosľ a vysoká hygienickosť. Čistenie kamenného koberca v okolí bazénov je ideálne zmyť prúdom vody alebo pomocou vysokotlakého čističa. Kamenný povrch zároveň neobsahuje žiadne škodlivé látky a nezaťažuje životné prostredie ani vodné zdroje toxickými nonylfenoly.