Výhody zrnitosti mramorových kamienkov

15. 6. 2017

Ponuku mramorových kobercov TopStone delíme podľa zrnitosti kameniva na dve frakcie. Jemnú frakciu 2-4 mm a hrubšiu frakciu 4-7 mm. Vysvetlíme, k akému použitiu sú tieto frakcie vhodné a v čom spočívajú ich výhody.

Do interiérov je vhodná jemná frakcia 2-4 mm

Jemná frakcia o zrnitosti mramorových kamienkov 2-4 mm je vhodná pre všetky interiérové použitia. Predovšetkým k aplikáciam na podlahy i steny kúpeľní, do kuchýň, chodieb či wellnes centier.

Výhodou jemnej frakcie je aplikácia kamenného koberca v menšej hrúbke. Vďaka tomu pokryjete väčšiu časť povrchu a znížite finančné náklady na pokládku jedného m2. Malá frakcia predstavuje väčšie zhutnenie materiálu a obmedzenie voľných miest mezi jednotlivými kamienkami. A práve tesný priestor medzi kamienkami prináša nižšú spotrebu prípravku TopGel pre uzatváranie štruktúry.

Jemná štruktúra so sebou prináša jednoduchšiu údržbu s minimom priestoru pre zachytávanie nečistôt.

Výhody mramorového kamienku frakcie 2-4 mm

  • menšia spotreba materiálu
  • menšia spotreba uzatváracieho gélu TopGel
  • jednoduchšia čistiteľnosť

Pre vonkajšie aplikácie používajte hrubšiu frakciu 4-7 mm

Mramorové kamienky s hrubšou frakciou 4-7 mm sú vhodné pre aplikácie v exteriéroch. Konkrétne na terasách, okolo bazénov, na príjazdových komunikáciach, chodníkoch a ďaľších pochôdzích plochách.

Výhodou kamienkov s hrubšou frakciou sú lepšie samočistiace schopnosti. Povrch disponuje väčšími medzerami, z ktorých sa samovoľne vyplavia nečistoty. Väčšia zrnitosť kameniva má pozitívny vplyv na vyššiu schopnosť odvádzať vodu.

Výhody mramorového kamienku frakcie 4-7 mm

  • vyššia schopnosť drenážnosti
  • väčšia nosnosť
  • lepšie samočistiace schopnosti

Obe frakcie mramorových kamienkov sú samozrejme použiteľné ako v interiéroch, tak i exteriéroch. Ak by ste chceli hrubšiu zrnitosť kameniva aplikovať v interiéri a naopak jemnejšiu frakciu aplikovať na vonkajšie plochy, tak to nie je žiadny problém. Pre vonkajšie aplikácie ale myslíte na väčšiu hrúbku kamenného koberca, ktorá umožňuje vyššiu nosnosť povrchu. Obe frakcie môžete mezi sebou taktiež  miešať.