Vyhrievané vonkajšie schodisko, alebo zbohom odhŕňanie snehu

17. 8. 2017

Napriek tomu že sa z krásnych a teplých dní budeme tešiť ešte pár mesiacov, nie je na škodu sa už teraz pripraviť na zimu. Určite máte dosť ustavičného odhŕňania snehu na vonkajších schodoch, príjazdovej ceste či na prístupovom chodníku. Odhŕňania snehu sa zbavíte raz a navždy inštaláciou vyhrievania pod kamenný koberec TopStone.

Kamenné koberce TopStone vynikajú výbornými vlastnostmi v letných i zimných mesiacoch. V zime sa dá povrch bez problémov soliť a zbaviť sa tak prípadnej námrazy. Akonáhle ale príde väčšia snehová nádielka, neostáva nič iné len vziať lopatu a sneh odhrnúť.

Prácu si ale podstatne zjednodušíte inštaláciou ohrievacích rohoží, ktoré vonkajšie schodisko, chodník či garážové státie spoľahlivo zbavia snehu.

Vyhrievané vonkajšie kamenné koberce

Rovnako ako sú interiérové kamenné koberce vhodné pre inštaláciu podlahového kúrenia, sa dá špeciálne vykurovanie v podobe elektrických ohrievacích rohoží inštalovať i pod vonkajšie kamenné koberce.

Výhodou vyhrievanej príjazdovej cesty je uľahčenie práce pri solení námrazy a hlavne jednoduchšie vychádzanie automobilom z garáže. To ocenia predovšetkým majitelia zapusetných garáží s výjazdom do kopca.

Elektrické ohrievacie rohože v kamennom koberci sa okrem vjazdov do garáží inštalujú taktiež na vonkajšie schodiská, nakládacie rampy a chodníky k bytovým domom alebo úradným budovám.

Inštalácia vonkajšieho vyhrievania chodníkov

Priam ukážkovú inštaláciu vykurania vonkajšieho koberca TopStone predviedli naši poľskí kolegovia zo spoločnosti Carpestone, ktorí vyhrievaním vybavili vonkajšie schodisko. Pozrite sa na realizáciu na priložených fotografiách.

 vytápěné schody TopStone  Kamenný koberec TopStone

 

Pokiaľ si želáte inštalovať vyhrievanie chodníka alebo príjazdovej cesty, myslíte na to skôr, ako začnete pokladať samotný kamenný koberec TopStone. S postupom inštalácie vám radi poradíme, stačí kontaktovať našich špecialistov.